Новенькі, в кольорах прапора міста, обладнані камерами, розетками та зручними сидіннями — 47 білоруських тролейбусів тепер курсують вулицями Одеси. 16 жовтня в депо провели екскурсію для преси і чиновників. Усі 47 тролейбусів поставити на майданчику не вийшло, тут видно тільки 18 машин. Решта — вже на маршрутах, адже люди мають на чомусь їхати. Всього, таке оновлення обійшлося місту в 8 мільйонів євро кредитних коштів.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

Кредит взят в Европейском банке реконструкции и развития. Это была длительная процедура. Длительная процедура почему — не работал банк с городом Одесса. Так как должен был, так как работал с другими городами. Поэтому для нас это…мы были первопроходцами, весь коллектив. Отработали, на нас смотрели, надежные ли мы партнеры. Поэтому, параллельно мы занимались тем что восстанавливали имидж города, как города с хорошим финансовым здоровьем.

Поки ви заряджаєте телефон і спокійно їдете в тролейбусі, більш комфортно стали себе почувати і водії. Тетяна Журавленко почала працювати ще в першому депо на вулиці Піонерській в 80-і роки, була начальницею маршруту, за кермом тролейбусу —  останні 10 років.

Тетяна Журавленко, водій тролейбусу

Очень приятные, очень классные впечатления. Потому что я работала на обычной машине. По сравнению с этой, советского союза машина…эта машина конечно комфортабельна и для водителя, и для пассажира.

Тетяна із задоволенням робить для нас невеличку екскурсію новим транспортом: тут і камери, які покажуть водієві, що відбувається в салоні і зовні тролейбуса, також є система вентиляції і пандуси. Люди з особливими потребами або батьки з колясками без проблем тепер можуть користуватися цим видом транспорту. Перешкоду у роботі створюють тільки «автохами» — водії, які кидають авто прямо посеред дороги.

Тетяна Журавленко, водій тролейбусу

Мы стараемся подъезжать поближе к бордюру, чтобы люди могли садиться удобно. Низкополые машины, поэтому очень удобно. Просто единственная у нас проблема, я не знаю говорить это или нет, что остановки заставлены. Остановки общественного транспорта заставлены посторонним транспортом. Нам тяжело, мы другой раз не можем подъехать к остановкам.

Робота Міськелектротранспорту розвивається в багатьох напрямках. Не лише нові тролейбуси ,а й нові маршрути. Тим, хто, як жителі селища Котовського, не можуть проїхатись тролейбусом, пропонують довгоочікуваний запуск тестового маршруту трамвая від Паустовського до Архітекторської. Але точної дати поки не називають.

Дмитро Жеман, директор КП «Одесміськелектротранс»

Это магистральный маршрут, то есть технически на сегодняшний день с Архитекторской до Паустовского доехать уже возможно. Чтобы добавить скорость, естественно, там не только пути, там организация переездов, потому что там очень много участков, где он едет возле частного сектора. Нам надо обезопасить жителей этих домов.

А вже в листопаді, міські вулиці зможуть побачити продукт суто одеської творчості — перший електробус, котрий створили майстри комунального підприємства. Транспорт буде ходити по вулиці Балківській з підзарядкою в районі Пересипьского моста.

 

Комментарии закрыты