Міжнародний жіночий день 8 березня — чудовий привід, аби привітати своїх любих жінок з початком весни. Сьогодні усі чоловіки бігають у пошуку улюблених квітів та подарунків. Як 8 березня відзначають в Україні цьогоріч — дивіться далі.

 В Україні знову святкують Міжнародний жіночий день, хоча суперечки щодо необхідності цього свята тривають вже багато років. Ще при радянській владі, у двадцятих роках 8 березня святкували під гаслами боротьби з жіночим безробіттям та необхідністю підвищення громадсько-політичного і культурного рівня, виробничої кваліфікації жінок-робітниць. Однак довгий час цей день не був вихідним. Неробочим 8 березня стало з 1966 року, згідно указу президії Верховної Ради СРСР. У 70-80 роки 8 березня втратило своє політичне забарвлення і перетворилося на одне з небагатьох неідеологічних свят у країні.

 

Після розпаду СРСР 8 березня продовжують відзначати як Міжнародний жіночий день у РФ, Азербайджані, Грузії, Казахстані, Киргизстані, Молдові, Таджикистані, Туркменістані, Білорусі. В Узбекистані 8 березня святкують як День матері. Також 8 березня є національним вихідним в Анголі, Буркіна-Фасо, Гвінеї-Бісау, Камбоджі, Китаї, Конго, Лаосі, Македонії, Монголії, Непалі, КНДР і Уганді. В Україні ж це свято дуже полюбилося жінкам і стало традиційним. Тож українки з нетерпінням очікують на цей день, який свідчить про початок весни. Цьогоріч — не виключення. Ще зранку на своїх сторінках у фейсбуці українок привітали президент країни Петро Порошенко та прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Глава держави зазначив, що «Жінка – символ усього найкращого в нашому житті: доброти й любові, радості й тепла. Завдяки таким жінкам, які є в Україні, та заради них, ми безумовно отримаємо перемогу над ворогом!» Володимир Гройсман написав: «Здається, це банальні речі, але якими б життєвими шляхами не ходили ми, чоловіки, зрештою переконуємося: мамині слова — найважливіші, обійми коханої — найбажаніші, посмішка дочки — найсвітліша. Спасибі Вам, наші любі. Зі святом Вас!»

 У Києві сьогодні влаштовують низку заходів. Зокрема, зранку у центрі столиці пройшло Велике жіноче ралі та легкоатлетичний пробіг LADIES RUN, а також Марш справжніх національних дружин. А на Михайлівській площі відбувся марш під гаслом «Годі терпіти» –акція, спрямована на створення толерантного ставлення до гомо- та бісексуальних людей. Тож, актуальність цього свята не втрачається і сьогодні — і через 108 років жінки продовжують боротися за свої права.

Комментарии закрыты