Як поставити бійця на ноги? Благодійна акція небайдужих людей врятувала життя одеситу, бійцю 28-ї механізованої бригади Віктору Жукову. Ініціатором проекту виступила співачка Кіра Кафт, а згодом за життя Віктора боролися українські та німецькі спеціалісти. Проект був складним, — зазначають організатори, але завдяки небайдужим людям вдалося зібрати необхідні кошти, а лікарі, які займалися протезування та реабілітацією надавали свої послуги абсолютно безкоштовно. Більше про це — у наступному сюжеті.
У боях під Марїнкою боєць 28-ї механізованої бригади Віктор Жуков отримав тяжкі поранення та пережив ампутацію. Поставити героя на ноги взяла ініціативу Кіра Кафт, яка займалася організацією протезування у Німеччині. Після тривалих консультацій спеціалістів, на жаль, все виявилося складніше, ніж здавалося спочатку і Віктору Жукову довелося пережити ще й повторну ампутацію кінцівок.
Кира Кафт, инициатор проекта
У нас было, к сожалению, мало времени, нам назначили, что до 20 августа 2015 года нам надо было бойца привезти и прооперировать, иначе, если бы мы потеряли это время, то неизвестно, чем бы это для нег закончилось, может быть даже более высокой ампутацией. Сегодня все удачно, Виктор ходит. Он поехал домой немножко отдохнуть. По нормальному, со слов профессора, Роланда Кифера, после такой переампутации пациенту нужно 8-12 недель на восстановление. Виктор стал на протезы через три недели, после потрясающего физиотерапевтического лечения центра ПроВита, которые привлекли также доктора Кремера, делались ежедневные перевязки, для того, чтобы Виктор поскорее мог стать на протезы.
Це дуже довгий процес, — зазначають спеціалісти, але завдяки кропіткій роботі цілої команди лікарів та величезному бажанню самого героя, Віктор Жуков зараз після успішної реабілітації може знову ходити.
Роланд Кифер, протезист
Двойная ампутация нижних конечностей — это одна из самых тяжелых случаев в этой системе, поэтому, нужно было думать, чтобы он нормально мог себя чувствовать и максимально комфортно пользоваться этими протезами. Мы построили динамические вакуумные контактные протезы, это дает ему возможность полного контакта между ногой и самим протезом.
Ярослав Сроковский, соорганизатор проекта
Це комплексна процедура. Людину поставити на ноги — треба працювати в команді. У нас є така команда. Можливо це розвиватиметься в дальші проекти, можливо будуть інші бійці, але цього ми обіцяти не можемо, бо дуже важко було з коштами, незважаючи на те, що майже всі ми працювали безкоштовно, Роланд Кифер також, щоб ви розуміли, його робота коштує приблизно 10 тисяч євро, ці гроші він просто подарував.
Ані сам Віктор Жуков, ані його сім’я жодної матеріальної відповідальності за проект не несли — зазначають організатори. Даний проект — яскравий приклад людської небайдужості. Насправді ж, людей, які потребують допомоги значно більше, тим паче бійців, які щоденно ризикують власним життям заради нашого майбутнього.