Стратегія економічного та соціального розвитку Одеської області на період до 2020 року передбачає включення до свого списку лише трьох об’єктів культурної спадщини міста Одеси. Депутатська фракція «Доверяй делам» в обласній раді не погодилася з таким рішенням, заявивши, що об’єктів, які перебувають на балансі області і потребують уваги, а головне — фінансування, набагато більше. Представники депутатської фракції відвідали Літературний музей аби дізнатися про проблемні питання пам’ятки архітектури та необхідність включення його до заявленої стратегії.
Одеса — місто відоме у всьому світі, перш за все, своєю культурною спадщиною. Втім, аби не втратити цієї слави про пам’ятки архітектури слід дбати як належить. Працівники і керівництво більшості одеських музеїв власними силами підтримують історичні заклади у належному стані, проте без фінансування з боку державних структур це робити вкрай важко. До списку стратегії економічного та соціального розвитку Одеської області на період до 2020 року обласної державною адміністрацією було запропоновано включити лише три об’єкти культурної спадщини міста Одеси. З таким рішенням не погодилася фракція «Доверяй делам» в обласній раді і виступила за доопрацювання та доповнення документу. Робоча група у складі депутатів облради та директора департаменту культури і туризму міської ради розпочали із вивчення проблемних питань Літературного музею.
Александр Ахмеров, депутат Одесского облсовета («Доверяй делам»)
Сегодня мы начали не зря с Литературного музея. Мы все знаем, что он является визитной карточной нашего города и наша святая обязанность поддерживать его и сохранять в том первозданном виде, в котором он был. Однако, 40 лет, мы видим, холл не делался, существует масса проблем и мы не имеем права в стратегии развития Одесской области не занести и не выделить отдельно этот объект. В связи с этим, мы сегодня изучаем этот вопрос, изучаем сегмент культурного наследия в рамках Стратегии, И, безусловно, будем вносить свои предложения оп поводу того, чтобы этот объект и многие другие попали в стратегию развития Одесской области.
Дмитрий Чапир, депутат Одесского облсовета («Доверяй делам»)
Ситуация находится в таком ракурсе, что город не имеет права финансировать эти объекты, а область попросту не занимается этим. Сегодня я вижу нашу задачу, как председателей профильных комиссий по экономике, по ЖКС и топливно-энергетическому комплексу — разобраться в ситуации. сможем ли мы областным советом вытягивать эти объекты, эти объекты мы обязаны сохранить. и уже решать вопрос в плоскости как мы будем это делать. Вопрос о недофинансировании не должен вообще лежать ни в какой плоскости.
Проблем у літературного музею рівно стільки ж, скільки і в інших музеїв області — зазначає директор закладу Тетяна Ліптуга. Вони накопичувалися роками і пов’язані, перш за все, з відсутністю належного фінансування.
Татьяна Липтуга, директор Одесского литературного музея
На примере Одесского литературного музея — последний серьезный ремонт здания, даже не реставрация, делался при создании музея с 1978 по 81 год. С тех пор крупных ремонтных работ не производилось. Да, мы каждый год даем бюджетные запросы. из года в год просим одно и то же, меняя суммы для решения этих проблем. мы понимаем, что тяжелое состояние страны, что в стране очень неспокойно и всем нам тяжело. Но, вопреки всему, мы должны стараться бороться и поэтому, мы инициативу депутатов только поддерживаем
Стратегія економічного і соціального розвитку у вигляді, представленому обласною держаною адміністрацією сьогодні не враховує інтереси Одеси та потребує суттєвого доопрацювання і це стосується не тільки питань культури, — зазначають представники фракції «Доверяй делам». Протягом найближчого часу будуть проводитися відповідні зустрічі і обговорення аби доповнити документ та правильно розставити пріоритети.