Вибір Шотландії: Чи буде референдум
У вівторок, 21 березня, у Національному парламенті Шотландії розпочались дводенні дебати щодо можливості проведення другого референдуму про незалежність регіону. Як повідомляють інформаційні агенції, 22 березня шотландські депутати проголосують за чи проти проведення референдуму. Як зазначається, «проти» виступають лейбористи, ліберал-демократи та консерватори. Проте Шотландська національна партія та підтримуючі її «зелені», що є прибічниками ініціативи — мають парламентську більшість. Нікола Стерджен — лідер Шотландської Національної Партії та перша міністр має намір отримати від парламенту повноваження, необхідні для переговорів з Лондоном; оскільки без його дозволу неможна провести референдум, що є юридично зобов’язуючим. Щоправда, Тереза Мей — прем’єр-міністр Великобританії — наполягає на тому, що до закінчення переговорів щодо Брекзиту, проводити референдум не варто. Нагадаємо, що Мей відвідає Шотландію, Північну Ірландію та Уельс для того, щоб почути їх думки щодо виходу країни з ЄС. Першим у цьому списку став Уельс, який переважно підтримав вихід Великобританії з союзу.
Кримське питання: Незмінна позиція США
Санкції проти Росії не тільки не повинні бути скасовані, вони повинні бути посилені. На цьому наголосив конгресмен від штату Огайо Стів Чабот у вівторок, 21 березня, у Вашингтоні під час експертної дискусії в Конгресі на тему «Крим: відображення трьох років російської окупації». Чабот підкреслив, що разом з іншими конгресменами, що підтримують Україну в Палаті представників, продовжують зберігати міцну позицію проти Росії на фоні її агресії в регіоні, та виступають за невизнання анексії Криму та повернення півострова під контроль України. Член Палати представників Сполучених Штатів зазначив, що роблять вони це не лише заради безпеки та стабільності партнерів та союзників Америки в регіоні, а й для безпеки самого американського народу. «Наш обов’язок — ніколи не допустити цієї зміни кордонів, особливо зараз, у нинішній час змін», — сказав Чабот, наголосивши, що в нижній палаті Конгресу США, знову винесено на розгляд законопроект H.R. 463 «Акт про невизнання анексії Криму». Конгресмен підкреслив, що за окупацію півострову Росія повинна понести високу ціну; і таку позицію Сполучених Штатів поділяють всі країни-члени НАТО, Європейського союзу та взагалі — вільного світу.
Перший в Україні гідрометеорологічний з’їзд
В Одеському Екологічному Університеті відбувся перший Всеукраїнській Гідрометеорологічний З’їзд. Слід зазначити, що з’їзд проходить саме у дні міжнародних гідрометеорологічних свят – Всесвітнього Дня води, 22 березня та Всесвітнього Дня метеорології, 23 березня, які були започатковані Організацією Об’єднаних Націй з метою підкреслення виключно важливої ролі та місця гідрометеорологічних служб у житті людства. Про те, в якому стані перебуває гідрометеорологія в Україні і які кліматичні зміни існують в Одесі — дивіться далі в сюжеті.
Подорож до оркестру: Цикл програм для дітей
В одеському театрі опери та балету йдуть репетиції нового концерту- вистави для юних глядачів «Подорож в оркестр». Це перша ластівка циклу пізнавально-розважальних програм «Одеська опера дітям». 25 березня ведучі проекту – музикознавець Людмила Сергійчук та маленька дівчинка Аліса супроводять глядачів — дітей і їх батьків-до чудового та загадкового світу музики. Наша знімальна група вже дізналась багато цікавого про музичні інструменти, диригента та його паличку.