28 квітня в Одесі, вперше для України, відбулась презентація екскурсійного маршруту для людей з інвалідністю. Відомі місця нашого міста, захоплюючі розповіді екскурсовода і зручний маршрут — Одеса в котрий раз довела, що її двері відчинені для кожного.

Такий захід, як екскурсія для людей на інвалідних колясках, перший досвід не лише для нашого міста, а для всієї України взагалі. І сам Максим Кирилов, який сьогодні розповідає історію Одеси, є, без перебільшення, найунікальнішим гідом країни, адже він — перший  український екскурсовод на інвалідній колясці.

Максим Кирилов, екскурсовод

Одесса, как во многом, была всегда первая. Она и сейчас первая. То есть у нас был первый автомобиль в Российской империи. Первый футбольный матч. Первый кинотеатр. Очень много было первого и я надеюсь войти в эту когорту первенцев, которые прославили и прославляют наш замечательный город.

Важливість цього нового маршруту неоціненна. Організатори зізнаються: якщо б Одеса була абсолютно зручна для людей з особливими потребами, не потрібно було б організовувати ніяку «спеціальну» екскурсію. Але в цьому є потреба — особливо, тому що в Одесі є немало санаторіїв, які приймають людей на інвалідних колясках з усього світу.

Максим Кирилов, екскурсовод

Маршрут продуман именно так, чтобы было удобно, комфортно людям, передвигающимся на колясках. То есть, есть определенная специфика, и, учитывая эту специфику, был разработан этот маршрут.

Сам екскурсійний маршрут починається із славнозвісного перехрестя вулиць Дерибасівської та Рішельєвської, охоплює такі перлини міста, як Оперний театр, Приморський бульвар та Воронцовський палац, а закінчується на площі Катеринінській біля пам’ятника засновникам міста. І взагалі-то ніяк не відрізняється від звичайних екскурсій.

Олександр Бабіч, керівник екскурсійної компанії

На самом-то деле, здесь нет ничего необычного. Есть просто люди, у которых есть особые потребности. В данном случае — это инвалиды-колясочники. Но при этом сама по себе экскурсия, она текстово или по энергетике, она ничем не отличается от экскурсии для детей, от экскурсии для латышей, или экскурсии просто для обычных горожан. Надо было просто чуть-чуть подшлифовать ее с точки зрения городской инфраструктуры. К сожалению, у нас не везде есть возможность запросто проехать на инвалидной коляске — или даже провезти детскую коляску. Вот тут мы немножко с Максом поигрались, когда вот эти вот нюансы шлифовали.

Нажаль, така проблема дійсно існує в нашому місті. Проблемою є як загальний ландшафт міста — нескінченні підйоми та спуски, так і відсутність тротуарного зниження.

Євген Шмаков, відвідувач екскурсії

Вот смотрите. И туда смотрите. То есть я, чтобы увидеть памятник Дерибасу, я подняться на тротуар уже не смогу. Везде бордюры. Самая большая проблема — бордюры. Ну, и опять-таки, летний сезон. Я уже говорил, по Дерибасовской проехать нельзя по тротуару. Заведения выставляют свои столы, стулья. И это очень неудобства приносит.

Але такі спеціальні екскурсії — вже серйозний початок відкриття нашого міста для кожної людини — незалежно від її потреб та особливостей.

 

Комментарии закрыты