Одеса продовжує святкувати день перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні 1939-1945 років. В міському саду, 9 травня прозвучали найпопулярніші військові мелодії, які нагадали одеситам, як важливо пам’ятати про велику перемогу і пишатися своїми відважними співвітчизниками.
9-го травня, в свято Великої Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні 1939-1945 років, в міському саду пройшов концерт, учасники якого виконали пісні, знайомі та рідні кожному. Упродовж усієї Другої Світової війни, пісня йшла разом з полками, до того дня, поки над усією країною не прозвучала мелодія перемоги. І сьогодні, почувши перші ноти оркестру, люди згадують про ті суворі дні історії, які вже пройшли.
Надія Червінська, гол. спец. управління культури ОДА
Це дуже велике свято, ми шануємо, ми пам’ятаємо, ми сподіваємося, що це ніколи не буде знов. І сьогодні, у нас буде концертна програма центру військово-музичного мистецтва військово-морських сил Збройних Сил України. Дуже важливо пам’ятати, шанувати, ніколи не забувати, це дуже важливо, що ми маємо змогу бачити сьогодні ветеранів.
Саме пісні під час другої світової війни грали величезну роль. Прифронтові пісні — були допомогою в бою, піднімали солдатський дух, нагадували про близьких людей, що чекають вдома, про Батьківщину і дарували надію на мирний час. Навіть через десятиліття, і ветерани, і люди, які виросли в мирний час, з легкістю можуть наспівати мелодії і ритми, які чіпають серця і донині.
Аліна Никитенко, кер. вокальної жіночої групи «Океан»
Я вам скажу так — песню, которую исполняет мой коллектив, называется — «Это просто война, это просто разлука». Она, как нельзя лучше передает и расставание, и гибель вот этих молодых мальчишек, молодых ребят, которые уходили безвозвратно на фронт. И как девчонки отправлялись вслед, за мальчиками на войну, когда фронту нужно было новое ополчение. И вот эта песня, хоть она и современная, она очень передает боль тех годов.
Пісні воєнних років, пісні, що стали вже символами перемоги, пісні, котрі торкають своєю душевністю серця глядачів, стали вже невід’ємною частиною 9-го травня. Ті люди, які прийшли на концерт, почули багато популярних композицій, серед яких «На безымянной высоте», «Белорусский вокзал», «День Победы» та, звичайно ж, вальси воєнних років. Також, під час концерту глядачі побачили дефіле оркестру, танці та український фольклор.
—Ощущение праздника. Сегодня ходили в Бессмертном Полку, у нас 6 дедов было, 3 погибло, 3 остались в живых. Хотелось, что мы как-то причастны к этом явлению — великая победа.
-Всё зависит от родителей, если родители будут прививать любовь к этому празднику, правильное патриотическое воспитание будет — да, они будут помнить, они будут продолжать наши традиции.
9 травня, в міському саду Одеси звучали рядки пісень, які нагадують нам про те, що немає нічого важливішого ніж відчуття свободи і сили духу народу, здатного власноруч перемогти будь-яке зло. Тому що саме наша пам’ять і наша історія, формують віру у власну країну, в її подвиги, в її світле і мирне майбутнє.