Також, на сесії міськради було затверджено умови проведення конкурсу з відбору інвестора для впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському транспорті загального користування. Приватна компанія впровадить в Одесі електронний квиток, 90% виручки буде йти на рахунки перевізників, а 10% залишатися у компанії. Всього за рік обіг від усіх пасажироперевезень в місті складає 300-400 мільйонів гривень, таким чином інвестор отримає десь 30-40 млн. гривень. Через десять років користування системою електронного квитка систему передадуть у власність міста. Всього впровадження електронного квитка буде коштувати близько 250 млн. гривень. Варто відзначити, що саме завдяки інвестору місто не витратиться на впровадження цієї системи. Так, за словами в.о. директора департаменту економічного розвитку та торгівлі мерії — Сергія Тєтюхіна, такий підхід діє у всьому світі і тільки допомагає економити кошти.
Если мы говорим о модели инвестора, то мы подразумеваем, что из бюджета города не будет потрачено ни копейки. Я приведу пример Праги, которая внедрила за счет инвестора систему видеофиксации нарушений. То есть количество штрафов от этой системы увеличилось в 3-4 раза. Естественно, инвестор, который обеспечивает эту систему получает прибыль в размере 10%. Но бюджет города не несет затрат на внедрение системы, на сопровождение этой системы, на обслуживание этой системы. И вообще убирается достаточно большой блок работы по администрированию этого всего.
Нагадаємо, що електронний квиток поки що не діє ні в одному місті України. Сама система оплати за допомогою такого квитка буде забезпечувати оплату різними способами: готівкою, електронною картою, спеціальним кодом на талоні або навіть за допомогою мобільного телефону.