Світовий Банк допоможе Одесі поліпшити транспортну мережу. Для цього з березня 2017 року експерти проводили дослідження в нашому місті. В рамках якого опитали пасажирів міського транспорту, проаналізували карту Одеси і те наскільки зручно добиратися з одного кінця міста в інший. Всі ці статистичні дані важливі для надання оптимального рішення адже раніше інформації з приводу того скільки осіб користуються громадським транспортом і як часто, просто не було. 7 лютого представник Світового Банку, британець Девід Джонс презентував результати свого дослідження. За словами директора департаменту транспорту, Олександра Ілько, зустріч з іноземними колегами вкрай важлива, тому що сьогодні мерія особливий акцент робить на розвиток муніципального транспорту і може його змінювати.

Олександр Ілько, директор департаменту транспорту ОМР

Город ведет серьезную работу по развитию именно муниципального транспорта. Вы знаете что вчера мы презентовали уже первые три троллейбуса новые, которые вышли на 9-й маршрут, вы знаете что мы ждем ещё 44 единицы. Мы продолжаем выпускать силами коммунального предприятия трамваи, которые мы собираем на своем коммунальном предприятии. Мы планируем в этом году приобрести первый электробус.

Перш ніж приступити до проблем, які одесити переживають кожен день під час поїздок по місту, експерти виділили кілька хороших сторін. Серед них підкреслили високий рівень використання громадського транспорту, широку мережу покриття, наявність інфраструктури для електротранспорту та доступні тарифи.

Девід Джонс, представник Світового Банку

Як і в більшості українських міст, в Одесі значно високий рівень використання громадського транспорту. Це хороший чинник, можу сказати що велика кількість міст Західної Європи хотіли б мати такий же рівень використання громадського транспорту. Перед лицем зростаючого особистого транспорту, ми повинні бути впевнені що міська мережа транспорту буде надійною і зможе надати якісні послуги.

Говорячи про негативні сторони, Світовий банк виділив в Одесі загальну для багатьох українських міст проблему — це наявність двох систем громадського транспорту, які по суті повторюють одна одну. У нашому випадку це «Одесміськелектротранс», який надає більш дешевий і повільний транспорт. А також приватні перевізники на «маршрутках», які швидше, дорожче і зупиняються частіше. Також, дослідження показало що понад 100 маршрутів для міста-мільйонника — це дуже багато. Водії громадського транспорту стикаються з заторами, і без того вузькі дороги заставлені припаркованими машинами.

Девід Джонс, представник Світового Банку

В середньому, доводиться чекати тролейбус десь 9 хвилин. За цей час повз вас проїде близько 5 маршруток. Розділяти подібним чином пасажиропотік — це не дуже економічно ефективно. На тих ділянках дороги, де трамвайна лінія відокремлена від загального трафіку, трамвай їде зі швидкістю в 15 км / ч, коли в Європі трамвай йде 22 км / год.

Як рішення величезної кількості проблем, фахівці Світового банку бачать кілька пунктів, потребу в яких місто має вже давно: збільшення кількості міського транспорту, а саме тролейбусів; закупівлю електробусів і підписання більш тривалих контрактів з приватними перевізниками. Серед можливих напрямків розвитку, іноземні експерти пропонують новий маршрут Північ-Південь, який все ще будується, а також подальший розвиток одеського муніципального транспорту.

 

Комментарии закрыты