ГРУЗІЯ-УКРАЇНА

БАТЬКІВЩИНА-МОВА-ВІРА

Сюжет: Грузія 14

Студія: «Батьківщина-мова-Віра!»  — під такою назвою 14 квітня в літературному музеї пройшов грузинсько-український патріотичний захід. Він був проведений в рамках заходів з нагоди 100-річчя дипломатичних відносин України та Грузії та присвячений трьом важливим подіям в історії Грузії: військовий конфлікт з Росією в Абхазії 1992-1993 років, День національної єдності, громадянської злагоди і пам’яті загиблих за Грузію, День рідної мови.

14 квітня в Одеському літературному музеї відбулася презентація виставки про особливі історії українських військовослужбовців і добровольців, які надавали підтримку Грузії під час військового конфлікту з Росією в Абхазії в 1992-1993 рр., а також грузинсько-український патріотичний захід до Дня національної єдності та до Дня грузинської мови. Захід організований Грузинським культурно-освітнім центром «Іверія» спільно з Державною службою у справах ветеранів Грузії за підтримки Консульства Грузії в Одесі.

Шорена Гегешидзе, керівник Грузинського культурно-просвітницького центру «Іверія»

«Сегодня мы празднуем несколько знаменательных дат в истории нашей страны. Ровно 40 лет назад мы отстояли право, чтобы грузинский язык считался государственным языком и мы также отмечаем одну из трагичных дат 9 апреля — день единения грузинского народа. Миссия нашего центра — популяризировать нашу страну, наши традиции, язык. Нам очень приятно, когда в наш центр и в нашу школу приходят не только этнические грузины, но и одесситы других национальностей. Потому, здесь также будут петь грузинские песни и настоящие украинцы».

Ярослава Різникова, Управління культури Одеської облдержадміністрації

«Сьогоднішній захід є своєрідним продовженням цілої низки заходів, які проводились протягом цього тижня і які говорили актуалізували про взаємодію між Грузією і Україною, а конкретніше, одеським регіоном. Якщо два дні тому ми говорили на круглому столі, про аспекти взаємодії в економіці, культурі, книговиданні, літературі, то сьогодні ми будемо говорити про взаємодії більше у військовій праці».

З трагічних подій 9 квітня 1989 почався процес консолідації грузинського суспільства навколо ідей національної незалежності, відновлення грузинської державності. Вже на наступний день після розгону мітингу на знак протесту місто Тбілісі та інші міста Грузії розпочали страйк, був оголошений національний 40-денний траур. На другі роковини трагедії — 9 квітня 1990 року Грузія проголосила незалежність від СРСР.

Торніке Берекашвілі, консул Грузії в Одесі

«Сегодня у нас уже 3 мероприятие, заканчиваем один цикл этого всего. Сегодня 14 апреля — день родного языка грузинского. И так вместе с нашими друзьями украинскими сегодня будем вспоминать об этих днях. У нас давние дружеские отношения. И я бы сказал, что не только наши народы дружат, наши правительства дружат на политическом уровне. Меня очень радует, что украинцы нас всегда поддерживают».

Долі грузинського та українського народів не просто схожі, а наче віддзеркалення одна від одної. День національної єдності в Грузії тотожний Дню Гідності та Свободи в Україні. В ці пам’ятні дати треба віддавати належну шану патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод, а також національних інтересів держави. На заході були присутні і ветерани війни в Абхазії.

Володимир Імнадзе, директор Держслужби у справах ветеранів Грузії

«100-летие дружбы Украины с Грузией — это официально, а так эта дружба веками измеряется и намного больше, чем 100 лет. Я думаю, что эта дружба будет продолжаться, эта дружба будет укрепляться. У нас один враг, который посягнул на территориальную целостность Грузии Украины, но я уверен, что все равно мы когда-нибудь будем едины и целостны».

 Заходи, присвячені дружнім стосунками України та Грузії в Одесі проводяться вже не вперше. Протягом року організовують чимало заходів, спрямованих на зміцнення україно-грузинських відносин. А отже, матимемо надію, що це буде доброю традицією.

Комментарии закрыты