Голодомор 1932-33 років — гірка історія українського народу. Ця трагедія, масштаби якої просто неможливо усвідомити, завдала нації непоправного удару, соціальні, психологічні і демографічні наслідки, які дають знати про себе і сьогодні. Про це дружина і однодумець відомого історика Джеймса Мейса, який працював над вивченням українського голодомору, Наталя Дзюбенко-Мейс презентувала фільм «Джеймс Мейс. Траєкторія долі». Детальніше — в нашому сюжеті.
В Одесі 21 листопада вперше відбулася презентація фільму «Джеймс Мейс. Траєкторія долі». Це історія американця, який присвятив частину свого життя українській історії та українцям взагалі. Головне переконання, яке ніс історик Джеймс Мейс — це визнання світом Голодомору 1932-33 років геноцидом. Проте, до цього моменту автор так і не дожив. У 2004 році історика не стало, просовувати його ідею продовжила дружина та письменниця — Наталя Дзюбенко-Мейс.
Наталя Дзюбенко-Мейс, письменниця
Він присвятив усе своє життя дослідженню Голодомору в Україні і доведенню, що це був голод штучний, що це був голод умисний, що він був спрямований проти українців як нації, проти України як держави, що це був геноцид. Саме цьому присвятив Джеймс Мейс свої праці і своє життя. Саме ця тема привела його в Україну, саме тому він тут залишився жити, тому що він вважав, що в Україні віють вітри історії.
За своє життя історик видав тритомник зі свідченнями про Голодомор, які були використані у роботі Комісії США по Голоду в Україні, де він був директором, та безліч інших книжок з даної теми. Тому, також, разом з фільмом було презентовано першу, і поки що єдину, захищену на Заході докторську дисертацію з українській історії. Майже чотири мільйони українців загинули в страшні 32-33 роки. Американський історик знав про цю трагедію, вивчав її та називав геноцидом. Пам’ятати про катування цілого народу голодом повинні і нащадки.
Комментарии закрыты