На минулому тижні Одеська митрополія приймала високих гостей із сусідніх братніх Церков, що підтримують наш багатостраждальний народ у важкий час випробувань. Прибулі на нашу землю єпископ Моравицький Антоній і архієпископ Празький і Чеських земель Михаїл ще раз підкреслили, що не визнають зняття анафеми з українських розкольників і не бачать їх в якості канонічної церкви. Сьогодні ми є свідками випробувань, які переживає Церква Христова: Константинопольський патріарх, на жаль, творить розкол у православ’ї, але, нагадаємо, що це не перший подібний випадок в історії. У V столітті патріарх Константинополя Несторій виявився єретиком, а тодішній архієпископ Олександрійський Кирил встав на захист православ’я. Правда восторжествувала — Несторій був позбавлений влади, і на його місце був обраний інший патріарх. Зараз православні церкви по всьому світу підтримують канонічну Українську Православну Церкву і молитовно підтримують нас.
22 листопада, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльського, в храмі святого великомученика Іоанна Нового Сочавського відбулася архієрейська Божественна літургія, очолювана єпископом Віктором, в якій взяло участь духовенство Білгород-Дністровського благочиння. Після завершення богослужіння відбувся святковий Хресний хід з молитвою про мир і злагоду в Україні і Одеській області. Протяжність Хресного ходу склала 8 кілометрів і в ньому взяли участь понад півтисячі віруючих.
Свято-Миколаївська церква села Шабо Білгород-Дністровського району два роки тому зазнала страшної пожежі, коли від вогню і жару впала дзвіниця, згоріли ікони, приладдя, повністю постраждала будівля. Тоді, дізнавшись про трагедію, митрополит Агафангел особисто відвідав храм і благословив прихід на відновлення, також взяв активну участь в реконструкції святині. Ми побували в храмі недавно і настоятель розповів про те, як відновлюється молитовна лампада.
Одеська єпархія Української Православної Церкви приділяє велику увагу вихованню юних одеситів. «Інокенть’євські читання» — щорічний захід для дітей, який проводить єпархіальний відділ релігійного виховання і катехізації. З цього приводу 24 листопада, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльського, в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Одеси відбувся урочистий захід, присвячений пам’яті Златоуста Причорноморського краю святителя Інокентія Одеського.
Різдвяний піст розпочався 28 листопада за новим стилем. Ставлення до посту, в наш час особливо, є яскравим мірилом церковності. Благочестиво налаштовані християни радіють при настанні Різдвяного посту, бо рятівна стихія посту очищує і освячує їх душі. Люди, які відійшли від Церкви, втратили дух справжньої церковності, якби не помічають настання посту, він для них ніби не існує, а деякі з них відносяться до посту прямо вороже. Але важливо не це — важливо наше особисте ставлення до посту, адже справжній піст — це не відмова тільки від скоромної їжі, але відчуження себе, своєї душі від всякого зла і, перш за все, від зла словесного. Яскраво висловився в своєму Соборному посланні апостол Яків: «язик — то огонь, світ неправості, поста́влений так поміж нашими членами, що скверни́ть усе тіло, запалює круг життя, і сам запалюється від геєнни. Ним ми благословляємо Бога й Отця, і ним проклинаємо людей, що створені на Божу подобу». Пророк Іов говорить нам з глибини століть: «О, якби ви тільки мовчали! це було б поставлено вам в мудрість». Життя людства перетвориться на краще, якщо всі люди усвідомлять цю велику істину і перестануть легковажно кидати на вітер слова, вважаючи, що мовчання краще, ніж псевдоспілкування, а шепіт молитви кращий за марнослів’я.