Свято Похвали Пресвятої Богородиці встановлено Церквою за неодноразовий порятунок Константинополя від навал завдяки заступництву Божої Матері. З порятунком древнього Царгорода пов’язане і походження кондака «Взбранной Воеводе», який є частиною найпершого акафістного співу, написаного на честь Богоматері. 8-го квітня, напередодні свята Похвали Пресвятої Богородиці, Високопреосвященний Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський звершив всенічне бдіння з читанням акафіста Божої Матері у Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси.

9-го квітня, у свято Похвали Пресвятої Богородиці, у Суботу Акафіста, Високопреосвященніший Владика Агафангел освятив новий храм у Свято-Іверському Одеському чоловічому монастирі – на честь ікони «Похвала Пресвятої Богородиці». Митрополиту Агафангелу сослужили намісник обителі архієпископ Южненський Діодор, духовенство Одеської єпархії та братія Іверської обителі у священному сані. Після чину освячення храму Владика митрополит звершив у ньому першу Божественну літургію, за якою підніс молитви до Пресвятої Богородиці про мир в Одесі, Україні та в усьому світі.

10-го квітня, у Неділю 5-у Великого посту, коли Церква вшановує пам’ять преподобної Марії Єгипетської, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звершив Божественну літургію у храмі святих страстотерпців Бориса і Гліба у співслужінні духовенства міста та братії Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря.

78 років з Дня визволення Одеси від німецько-фашистських загарбників — знаменна для кожного одесита дата. 10-го Квітня, у День визволення міста, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звершив традиційне заупокійне богослужіння за спочилими захисниками та визволителями Одеси під час Другої світової війни.

Увечері 11-го квітня у Свято-Архангело-Михайлівському Одеському жіночому монастирі, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, архієпископ Арцизький Віктор звершив постриги у велику схиму, чернецтво, а також благословив сестрам носіння підрясників і апостольників. При постриженні у велику схиму монахині Леоніди, їй було дано ім’я Амвросія на честь преподобного Амвросія Оптинського, сестрам, що прийняли чернецтво, імена залишили колишні.
Увечері 12-го квітня, з благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, архієпископ Арцизький Віктор звершив чернечий постриг у Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі. При постриженні послушника Сергія йому було дано ім’я Стіліан, на честь преподобного Стіліана Пафлагонського.
Символом початку нового життя ченця стає нове ім’я. Воно – перший ступінь на шляху відмови від усього, що заважає людині цілком і повністю перебувати з Богом.

Ні на день не припиняється соціальна місія Одеської єпархії Української Православної Церкви щодо переселенців, військовослужбовців ЗСУ та всіх, хто зараз потребує допомоги.
Священнослужителі і волонтери єпархії продовжують щодня організовувати роздачу гарячого чаю та частування на залізничному вокзалі Одеси, та щотижня – роздачу гарячих обідів. Білгород-Дністровське благочиння продовжує надавати підтримку дитячому відділенню місцевої міської лікарні: до медзакладу було доставлено підгузники, дитяче харчування, одяг та засоби гігієни, що передали небайдужі громадяни з Румунії.
Також гуманітарну допомогу від Румунської Православної Церкви прийняли у селі Утконосівка Ізмаїльського благочиння. Наші захисники, які несуть службу на блокпостах Одеської області, також отримують духовну та тілесну підтримку — настоятелем храму мученика Віктора в Авангарді на місцеві блокпости було передано гарячі обіди та набори “Благословення Єрусалиму”.
Велике спасибі усім, хто допомагає: священнослужителям, прихожанам, православній молоді та усім небайдужим людям, які знаходять в собі сили у цей важкий час бути корисними та піклуватися про ближніх.

Одеська єпархія Української Православної Церкви зустріла чергову партію гуманітарної допомоги від православних із Німеччини. Це, насамперед, продукти, засоби гігієни, дитяче харчування та багато іншого – для тих людей, хто покинув свої домівки через війну та знайшов тимчасовий притулок в Одесі.

Пост є дивовижним часом. Це заклик святих отців і подвижників до того, щоб протягом посту здійснювати дійсний подвиг, відректися від усього грішного, відвернутися від усього, що чуже Богу, від усього, що було причиною і втілення Христового, і Його смерті на хресті. За словами святителя Григорія Палами, розбещеність є причиною не тільки гріха, а й – нечестя (тобто гріха проти самої віри). І, навпаки, піст і утримання служать на користь не тільки чесноти, але і благочестя.
Піст – весна духовна, час, коли повинно відпасти старе листя, коли повинні бути зрубані висохлі гілки, коли усе мертве повинно не тільки померти, але бути спаленим, щоб залишилося тільки живе.
І ось протягом цього посту нам необхідно пам’ятати, що це час, коли ми повинні розквітнути, розкритися у всій красі, у всій славі, у всій радості, тому що кожен з нас – ікона, образ Божий, і справа посту – цю ікону, яку ми собою являємо, оновити через самообмеження і покаяння.

Category:

ТЕО

Теги:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Комментарии закрыты