17 березня, в першу неділю Великого Посту, у свято Торжества Православ’я, — Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський очолив святкове богослужіння в Спасо-Преображенському Одеському кафедральному соборі у співслужінні вікарних архієреїв — єпископів Аркадія, Діодора і Віктора, а також міського духовенства. Після закінчення Божественної Літургії в кафедральний собор прибули духовенство і прихожани з усіх одеських храмів з численними святинями, для того, щоб взяти участь в загальноміському Хресному ході. Понад 10 тисяч прихожан молилися про мир в Україні та про дарування єдності церковної нашій країні.
Відзначимо, що православна Одеса дійсно пережила в цьому році Торжество Православ’я, коли тисячі одеситів і безліч жителів області взяли участь в Хресних ходах з молитвою про мир в Україні. А символом цієї єдності церковної став гімн святителя Миколая Сербського «Віра вічна, віра славна», яку виконав на святі боголюбивий народ зі своїм Архіпастирем в знак єдності зі Святою Українською Православною Церквою.
Одесити-учасники загальноміського Хресного ходу в Одесі поділилися своїми почуттями, своїм настроєм в день Торжества Православ’я з нашою знімальною групою.
Жителі селища Сарата у день Торжества православ’я пройшли півтисячним хресним ходом. Релігійне шестя зі співом молитвослів’я очололив вікарій Одеської єпархії єпископ Южненський Діодор.
Хресні ходи пройшли в усіх приходах Одеської єпархії: у кожному селі, місті, районному центрі віруючі йшли з гарячою молитвою про благоденство України по вулицях та площах, просячи милості нашому українському народові. Хресний хід — дуже давня християнська традиція, яка бере свій початок ще в перших століттях після Різдва Христового. За своїм виглядом — це урочиста хода зі співом богослужбових гімнів і несенням попереду ікон і хоругв — прапорів з тими ж іконографічними зображеннями.
В день Торжества Православ’я — християнського свята, що символізує утвердження основних християнських доктрин — в Одеській єпархії пройшли численні хресні ходи.
Серед основних місць проведення хресних ходів можна відзначити храми міст Ізмаїла, Чорноморська, Южненського, Арцизького, Ренійського та інших благочинь і районів Одеської області. В цілому в богослужбовому заході взяли участь десятки тисяч людей. У цей день православні віруючі висловлювали своє християнську єдність і церковну соборність.
У перший суботній день Святого Великого Посту Церква молитовно згадує святого великомученика Феодора Тирона. З нагоди святкування дня пам’яті великомученика Феодора в Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси була звершена Божественна літургія, на якій була присутня наша знімальна група.
Як ми знаємо, Великий піст символізує подвиг Ісуса Христа. У дні святої великої Чотиридесятниці в православних храмах здійснюється особливе церковне богослужіння Пасія. Про значимість цього богослужіння і історію його виникнення розповідає наш кореспондент.