До 75-річниці визволення Одеси від фашистських загарбників побачила світ книга «Одеса 1941-1944. Невідомі сторінки». Це унікальне видання містить офіційні свідчення тих часів: документи, фотографії, листи, газетні статті тощо, з колекції одеського краєзнавця, професора Михайла Пойзнера. Книга, що дає змогу дістати достовірну інформацію про роки окупації в Одесі, вийшла за підтримки одеської та харківської міських рад.
Тривалі роки тема окупації Одеси замовчувалась. Так, була героїчна оборона, були катакомби, доблесні партизани, героїчне звільнення. А як жило місто між цими подіями?. Білі плями в історії окупації вирішили заповнити небайдужі до свого міста люди. На основі колекції відомого одеського краєзнавця, професора Михайла Пойзнера, який протягом 40 років збирав все, що торкається окупації нашого міста, була видана книга«Одеса 1941-1944. Невідомі сторінки». Унікальне видання побачило світ за ( 102) підтримки одеської та харківської міських рад.
Геннадій Труханов, Одеський міський голова
1.35- 2.12 очень важно, чтобы мы в наше непростое время помнили, чтили пам’ять о тех., кто шагнул в вечность. Потому что надо было защитиь свою семью, свій город, страну. Именно в этой последовательности правильно, я считаю. И Одеса была примером стой кости в защите свого родного города
Михайло Пойзнер активно цікавився періодом окупації Одеси. Його зібрання налічує велику кількість документальних свідчень подій тих часів.
Михайло Пойзнер, колекціонер, краєзнавець
Окупація.. Перші шибениці, перші зради, перша кров, перші уроки мужності. До книги увійшли документи, жахливі за своїм цинізмом. Їх і сьогодні не можна читати без здригання.
Михайло Пойзнер, колекціонер, краєзнавець
Олег Губарь, краєзнавець
На презентації видання в золотій залі літературному музеї зусиллями одеського військово-історичного клубу «Захисник» була відтворена атмосфера тієї доби. Партизани, моряки, рядові.. навіть есесовський унтерофіцер. Члени клубу були одягнені у форму, яка в точності відповідала тому періоду. В обмундируванні використовувались також і автентичні речі.
Сергій Новицький, військово-історичний клуб «Захисник»
Книга «Одеса 1941-1944. Невідомі сторінки» — це своєрідний ілюстративний підручник, де можна без коментарів простежити, що і як було. А висновки вже робить сам читач.
Артур Деков, військово-історичний клуб «Захисник»