Не карати, а допомагати — так характеризують в Держаудитслужбі свої головні завдання. Для того, щоб досягти порозуміння, установа започаткувала низку круглих столів, на яких виконавча влада та органи самоврядування можуть дізнатися більше і про здійснення аудиту і про те, як удосконалити управління бюджетними коштами.
Лідія Гаврилова, голова Державної аудиторської служби України
Одесса в даном случае, Південний офіс, завжди дають нам велику кількість матеріалів і велика кількість матеріалів передаються в правоохоронні органи.
Матеріали на сьогодні говорять про те, що порушення є , дійсно на сьогодні з ними потрібно не просто боротися, а виявляти і не допускати, тому що ми же орган контролю , який в сьогоднішньому суспільному світі повинен не тільки карати, ми повинні спрямовувати свою роботу так, щоб попереджати недопускати, нам же краще прийти упередити, чим знайти порушення, а потім шукати, хто його вкрав.
Для Південного офісу Держаудитслужби, що провидить перевірки у нашому місту, пріоритетним є формування та побудова місцевих бюджетів. У цьому році установа вже провела аудит низки комунальних підприємств. Зокрема, це «Міськзелентрест» , «Одесатранспарксервіс», місто Теплодар. Після таких перевірок з’являється розуміння того, яким чином можна зробити підприємство менш залежним від бюджетних вливань, або знайти додаткові фінансові резерви.
Олег Муратов, начальник Південного офісу Держаудитслужби
Я зараз не пам’ятаю статистику, але за 8 місяців цього року, в результаті нашої аудиторської роботи, ми десь близько 300 мільйонів дали додаткових рекомендацій із цих рекомендацій вже мінімум третина виконана, то есть я думаю, що в цьому році за результатми нашої спільної роботи по місцевих бюджетах додатково бюджети всіх рівнів ну надійде мінімум 150 млн гривень, ну це як мінімум.
Вадим Шкарівський, перший заступник голови Одеської облради
Тому що без наповнення бюджета, бюджета розвитку, у нас не буде ні наших громад , ні районів, ні області, ні в цілому країни. Як я наскільки бачу де ми можемо поповнити бюджет, мабуть найперше це за счет інвентаризації земель, сільхозпризначень, а також за відбілювання заробітної плати так називаємої зарплати у конвертах.
Найчастішими помилками, які наразі виявлені шляхом проведення аудиту є завищення обсягів будівельно-монтажних робіт, порушення, які стосуються оренди та продажу майна, а також оподаткування плати за землю . Щодо планів на майбутнє то Південний офісу проведе аудит Морського торговельного порту «Чорномоськ», Біляївської об’єднаної територіальної громади, а також буде здійснена комплексна ревізія міста «Подільськ».