Любов за якістю своєю є уподібнення до Бога, наскільки того люди можуть досягти; за дією своєю вона є захопленням душі; а за властивостями–це джерело віри, безодня довготерпіння, море смирення, — пише святий преподобний Іоанн Лествичник.
29-го березня, в Неділю 4-у Великого посту, Неділю Іоанна Лествичника, — в Андріївському храмі-музеї Одеської духовної семінарії відбулася друга унікальна для церковної історії Одеси трансляція Божественної літургії в прямому ефірі. Недільне святкове богослужіння звершив Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, у співслужінні ректора духовної школи протоієрея Димитрія Яковенка та проректора семінарії архімандрита Луки (Лаврешова).
У ці дні наша митрополія з висоти пташиного польоту була осяяна чудотворним образом Богородиці «Касперівським». 27-го березня, з благословення митрополита Агафангела, за підтримки аероклубу «Одеса» і небайдужих віруючих одеситів, відбувся повітряний Хресний хід по межах Одеської єпархії.
На 5-й седмиці Великого посту в середу ввечері, в цьому році 1-го квітня, в православних храмах звершувалося особливе богослужіння — Маріїне стояння. Це богослужіння в пам’ять про подвиг преподобної Марії Єгипетської, яка провела в пустелі 47 років, в пості і молитві, і досягла святості. Пряма трансляція Маріїна стояння зі Свято-Іллінського Одеського чоловічого монастиря відбувалась на офіційних інтернет-ресурсах Одеської єпархії в YouTube і Facebook.
За благословення нашого святителя Високопреосвященнішого Владики митрополита Агафангела, в цей непростий час епідемії коронавірусу щодня у 22:00 в Одеській єпархії звершується особливе молитовне правило — молитва за згодою. У чому суть цього богослужіння і яке його значення — про це в нашому наступному сюжеті.
Головне богослужіння — Божественна літургія — не символ, а дія Церкви, в якій Церква реалізується, — підкреслюють сучасні богослови. У понеділок, 30-го березня, при сприятливій погоді, яка дала можливість взяти участь в літургії під відкритим небом багатьом прихожанам, — за благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, було звершено святкове богослужіння на честь пам’яті святого Олексія людини Божої. В яких умовах в нинішній час проходять служби — розповідає зі Свято-Олексіївського храму наш кореспондент.
Не випадково в дні Великого Посту Церква звертається до пам’яті преподобної Марії Єгипетської. Ми знаємо, що з житія цієї святої можна отримати багато уроків. І, напевно, два найголовніших уроки полягають в наступному. По-перше, це приклад праведного Зосими, який трудився в молитовному подвигу. Він уявив, що вже досяг духовних висот, так, що ніхто з людей і не зрівняється з ним в подвижництві. Господь же сказав йому: «Іди на річку Йордан, там ти побачиш те, чого ще не досяг». По-друге, це приклад преподобної Марії. Це приклад показує нам: скільки б людина не втішалася тілесними мирськими пристрастями, ніколи не пізно прокинутися від гріховного сну і відродитися для життя вічного. Дійсно, на прикладі преподобної Марії ми бачимо, наскільки низько може впасти людина, і до яких висот вона може потім повстати за допомогою Божою. Навіть подвиг молитовника Зосими був менший в очах Божих, ніж подвиг Марії Єгипетської. Ми бачимо, що Господь виявляє свою любов і милосердя до тих, хто кається, до тих, хто усвідомлює, що зробив неправду перед Богом. І Церква, наводячи приклад Марії Єгипетської, каже, що де б ми не знаходилися, в яку би яму гріховну ні впали, для нас завжди є надія відродитися і досягти таких духовних висот, як преподобна Марія Єгипетська. Тому давайте і ми сьогодні ще раз оголимо перед Богом усі глибини своєї душі, щоб Він допоміг нам вигнати всю гріховну скверну, знекровити ті коріння, які живлять наші пристрасті. Але для цього, звичайно, потрібна серйозна духовна робота, серйозний духовний настрій. Ми повинні розбудити себе і усвідомити необхідність — залишити, подолати свої гріхи. Залишити свої гріховні звички і побороти ті риси характеру, які несуть засмучення нашим близьким. Давайте будемо працювати над собою, щоб дійсно свято світлого Великодня принісло нам духовну радість, а головне — справжню свободу від тих гріхів, які оточують нас і не відпускають нас.
Слава,богу, за все!