Свято Входу Господнього в Єрусалим, що відзначається за тиждень до Великодня, зустрічали православні 25-го квітня. У недільний ранок, перед Страсною седмицею, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський очолив святкове богослужіння з освяченням гілля в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Одеси.

Страсна Седмиця — останній тиждень земного життя Господа нашого Ісуса Христа. Звертаючись до євангельського розповіді про страждання Христові, ми подумки споглядаємо місця, де відбувалися ці події, і намагаємося собі це уявити. У наступному відео — розповідь про страждання нашого Спасителя в супроводі хору духовенства Одеської єпархії УПЦ «Миротворці», музика митрополита Іларіона (Алфеєва).

Поки наші відеоматеріали про великодні урочистості цього року готуються до виходу в ефір, — ми хочемо згадати епізоди Пасхи-2020. У ті дні, коли було обмежено відвідування храмів, Одеська єпархія виступила з низкою актуальних ініціатив. Однією з них стали онлайн-бесіди зі священиками-викладачами Одеської духовної семінарії. Про Світле Христове Воскресіння розповів доктор богослов’я, протоієрей Димитрій Предеїн.
У Одеській єпархії Української Православної Церкви активно працює проект # ДоброОб’єднує, який також був заснований рік тому. Сьогодні монахині Свято-Архангело-Михайлівського Одеського жіночого монастиря печуть більше десяти тисяч великодніх пасок. Цю ароматну випічку з Михайлівського монастиря передають в Соціальний відділ єпархії, де роздають нужденним.
Великодню радість разом з дорослими поділяють і діти. Юні вихованці недільних шкіл старанно готуються до свята Світлого Христового Воскресіння — як пасхальні дзвіночки збираються дзвінкими талантами прикрасити ці радісні дні. При Свято-Іверському Одеському чоловічому монастирі вже 15 років діє дитяча недільна школа. Переступивши її поріг, діти включаються в коло церковних свят. А після вивчення на уроках Закону Божого, житія святих, літургіки у дітей виникає усвідомлена потреба в церковній молитві, причасті Святих Христових Таїн. Зараз хлопчики і дівчатка готуються до участі у всеукраїнському великодньому фестивалі.
Христос Воскрес! Ми знову вимовляємо ці знайомі нам слова, яких не можна досить наслухатися, бо значення їх незмірно, адже вони несуть з собою оновлення життя, забуття минулого, променисті, радісні очікування і надії. Все в світі, все в природі говорить в Великодні дні про Христове Воскресіння і повторює невпинно ці два коротких слова: Христос Воскрес!
Постараємося ж і ми, через наші справи бути проповідниками Христа, Який є Істина і Життя! Апостол любові Іоанн Богослов вигукує: «Бо життя з’явилось, і ми бачили і свідчимо, і звіщаємо вам це вічне життя!» (1Ін.1:2). Саме гаряча віра в Бога, життя, відповідне цій вірі, чудеса, що здійснюються ім’ям Господа Ісуса, дозволили апостолам привести до віри в Христа всі язичницькі народи.
Кожен з нас може наслідувати учням Спасителя, і зовсім необов’язково воскресінням мертвих і зціленням хворих. Але не менш значущими чудесами: добротою і турботою до того, хто має до нас злість, милосердям до того, хто, як нам інколи здається, не заслуговує на це. Терпінням в перенесенні хвороб, скорбот, важких втрат. Одним словом, Пасха Христова закликає нас до діяльного подвигу любові, без якої немає ніякої користі душі християнина, навіть якщо він переставляє гори своєю молитвою або навіть приймає мученицьку смерть за Христа (1Кор.13:1-13). Нехай наша любов до ближніх і далеких, добрих і злих, з’явиться дивом для навколишнього світу! Христос Воскрес, дорогі брати і сестри!

Комментарии закрыты