Рівень смертності від серцево-судинних захворювань в Україні залишається одним з найбільш високих. 28 серпня Олександр Слободян, лікар-кардіолог вищої категорії дав прес-конференцію на якій в черговий раз нагадав громадянам про гострий коронарний синдромом, комплекс ознак, що передує інфаркту міокарда. Дана тема як ніколи актуальна в нашій країні, з огляду на те що «інфарктники» в Україні стають все молодшими — лікарі пояснюють це великою кількістю стресів і шкідливими звичками. Але все ж таки заспокоює те, ​​що запобігти розвитку важкого інфаркту міокарда можливо — якщо швидко і своєчасно почати лікування. Проблема залишається в тому, що багато людей не завжди сприймають болі в серці як щось серйозне, відкладаючи візит до лікаря на потім.

Олександр Слободян, лікар-кардіолог вищої категорії 

Симптомы, такие как боли, отдышка развиваются может быть не типично. Но в большинстве случаев всё-таки боль локализуется в грудной клетке, характер боли сжимающий или давящий. При этом пациент может чувствовать чувство нехватки воздуха, нарушение сердечного ритма, головокружение и резкую слабость, потливость. При появлении всех этих симптомов нужно вызвать скорую помощь, а пока специалисты доберутся до пациента, необходимо обеспечить следующие мероприятия: пациента нужно уложить, обеспечить полный физический и психологический покой. Дать ему, самое элементарное — это таблетку валидола, если есть под рукой нитроглицерин, это будет ещё более эффективно.

Також, на думку лікаря, людині важливо робити те, що вона може змінити: необхідно вести правильний спосіб життя, багато рухатися і не курити. Велике значення має і стан нервової системи, адже позитивний настрій в будь-якому випадку покращує стан вашого здоров’я в цілому.

Комментарии закрыты