В одеській мерії відбулося спільне засідання 2-х постійних депутатських комісій — з питань житлово-комунального господарства та з питань будівництва та архітектури. У порядку денному засідання стояло єдине питання: критичний стан схилів Одеси, зсувні явища, ситуація на сьогодні.

Одесу почали порівнювати з Чорноморськом, коли на початку року з’явився великий зсув на Трасі здоров’я в районі колишнього санаторію «Росія». Під дорогими новобудовами «Кадорр Груп» схил деформувався і почав сповзати. Громадські активісти спрогнозували, що й тут, як у місті-супутнику, вулиці, разом з обвалами схилів, почнуть йти вниз. Нагадаємо, що на сесії міської ради 26 квітня депутати схвалили запит про боротьбу зі зсувами, які виникають, на думку автора документу депутата Олександра Іваницького, з провини будівельної компанії «Кадорр». Депутат докладно висвітлив ситуацію зі зсувними процесами у двох точках узбережжя — в районі санаторію «Україна» в кінці Французького бульвару та близько Аркадії під вулицею Каманіна.

Олександр ІВАНИЦЬКИЙ, голова комісії з питань ЖКГ, екології та НС ОМР
На этих кадрах четко видно, что ситуация достигла своей критической точки. Из-за неустойчивости склона оползневые процессы могут активизироваться в любой момент. Интенсивная застройка, которая на этом участке ведет компания «Кадорр» и другие застройщики может привести к разрушительным последствиям. Прошу вас провести комплексную работу по проверке устойчивости склонов не только на данном оползневом участке и на всем побережье Одесского залива.

Після цього Одеський міський голова Геннадій Труханов розпорядився створити робочу групу з моніторингу і запобігання зсувів на узбережжі Одеси. У рамках діяльності робочої групи 12 червня в мерії відбулося спільне засідання 2-х постійних депутатських комісій з запрошенням заступника міського голови Петра Рябоконя та керівників профільних департаментів. Перед початком засідання голова комісії з питань житлово-комунального господарства депутат Олександр Іваницький зазначив, що зсуви схилів — це велика загроза для міста, і до нього як до депутата і як до голови комісії постійно звертаються з цього приводу як громадські діячі, так й городяни.

Олександр ІВАНИЦЬКИЙ, голова комісії з питань ЖКГ, екології та НС ОМР
Учитывая, что сегодня ведется активное застройка верхней кромки склона, — сегодня мы должны давать себе отчет: возможно ли проводить строительство в дальнейшем там. Либо это строительство нужно будет какими-то методами запрещать и не допускать в будущем. 

Виступаючі на засіданні комісій заступник Одеського міського голови Петро Рябоконь, керівник управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Геннадій Мирошниченко та радник мера Юрій Верба одностайно підкреслили: у міста 4 болючі точки, де схили можуть піти вниз. Це Курортний провулок на Французькому бульварі, де замість санаторію «Росія» виникла будова від «Кадорр», яку безвідповідально звели, очевидно ігноруючи протизсувні заходи. І зараз це вже проблема не тільки мешканців будинку, а й всього міста. Також велика загроза зсувів існує в Аркадії, ще в районі пляжу «Дельфін» й в Чорноморці та на Дачі Ковалевського.

Юрій ВЕРБА, радник Одеського міського голови
То есть запаса устойчивости нет. Сооружения отработали свой расчетный срок эксплуатации. И плюс к этому наглость застройщиков, которые еще и насыпают. Оползни, также, как и землетрясение, предсказать невозможно. То есть когда нет запаса устойчивости, мы можем ждать оползней сегодня, завтра, через месяц, через 3 года. Но ситуация такова, что оползень может произойти в любой момент. 

Зсуви в Аркадії можуть привести до того, що постраждає й житлова забудова, й клубна інфраструктура. Тому що, як зауважили фахівці, зсуви торкнуться як верхньої частини, кромки, так і нижньої частини. Це також стає проблемою загальноміського рівня. Тому вирішувати ії, мабуть, доведеться разом — місту й власникам закладів. Через 3 тижні робоча група по запобіганню зсувів на узбережжі Одеси знову збереться, щоб підвести перші підсумки з детального моніторингу і намітити свої чергові кроки.

Комментарии закрыты