З 25 по 28 березня в Одесі пройшов Чемпіонат України з інтелектуальних ігор серед школярів сезону 2016-2017 років. У чемпіонаті взяли участь близько сорока команд з усіх куточків України. Учасники проходять спеціальний відбір у своїх містах, а тому до фіналу потрапляють переможці регіональних змагань — без перебільшення, кращі з кращих.
«Що? Де? Коли?», «Брейн-ринг», «Своя гра», «Ерудит-квартет». Здається, це назви ігор, що залишились далеко в минулому — на екранах лампових телевізорів та в актових залах шкіл. Проте за звання переможців саме в цих іграх останні три дні змагались школярі з усіх регіонів України. Організатори чемпіонату зізнаються: їм завжди хочеться більшої кількості учасників, але й стабільні 250-300 школярів, що беруть участь в змаганнях, вже чудовий результат. Деякі з них є «універсалами», інші — грають в декілька ігор; але немає жодного, кого б не охопив азарт.
Максим Єгоров, член оргкомітету Чемпіонату
Мне кажется, что везде, по мере приближения к концу, к финалу, к финальным боям азарт возникает, и иногда всё решается на последнем вопросе. Вот только что я вел один из таких боев.
І хоча традиція інтелектуальних ігор тягнеться не одне і не два десятиліття, питання і відповіді на них змінюються — так само, як змінюються і самі українські школярі.
Максим Єгоров, член оргкомітету Чемпіонату
У сегодняшних детей немножко другие реалии, чем были у нас, да? Некоторые вопросы нам кажутся очень легкими, для них — сложные. И наоборот: некоторые вопросы мы не понимаем, а они берут на кнопку — то есть, на скорость.
У кожній грі Чемпіонату є старша і молодша група, в якій існує чотири призові місця: перше, друге і два третіх. Цього року одним із спонсорів і «відповідальних» за нагороди стала Одеська національна академія харчових технологій, яка презентувала актуальні подарунки для тих, хто захоплюється інтелектуальними іграми.
Натела Кордзая, управління прийомом на навчання ОНАПТ
Мы — академия. администрация академии — решили поощрить такими, достаточно, по нашему мнению, актуальными для ребят призами. Это первое место в старшей группе — мы презентовали электронную книгу, чтобы ребята могли каждый день, каждую минуту, если захочется, почитать что-то или узнать что-то новенькое. Победителю младшей группы мы подарили Энциклопедию Неопознанного, чтобы они тоже на досуге могли что-то интересное для себя почерпнуть. Ну, и остальным ребятам — так, символически — наши футболки брендированные.
Переможці визнають: такі подарунки дійсно надзвичайно корисні, а сама організація Чемпіонату — неперевершений досвід і приємне спілкування з тими, з ким у вас співпадають інтереси.
Владислав Стоєв, переможець Чемпіонату у «Своїй грі»
Да, на самом деле очень интересно пообщаться с другими, такими же умными и одаренными людьми, как, собственно, и я. И очень приятно — я хочу сказать большое спасибо организаторам за саму организацию и за очень ценные призы. Это и заслуга тренеров, и, в какой-то степени, воспитание от родителей.
Сам Чемпіонат України з інтелектуальних ігор проводиться раз на рік, а його переможці потім мають можливість брати участь у Чемпіонаті Європи, який вже багато років поспіль проводиться в Білорусі. Регіональні ж ігри відбуваються набагато частіше — що допомагає зберегти традицію інтелектуальних ігор серед школярів в Україні.