Відомий всьому світу біткойн з’явився на сцені в 2009, створивши дивовижний ефект при повній відсутності конкуренції. Однак, разом із зростанням мережі біткойнів, з’явилася складність з впровадженням поліпшень. Будь-які зміни вимагали повної згоди всіх учасників мережі, породжуючи численні тривалі обговорення.

Коли з’явився біткойн, він заробив репутацію «анонімної» валюти, тобто ви могли використовувати його онлайн, а ваші транзакції не можна було відстежити. Трохи пізніше, біткойн став об’єктом пильної уваги таких органів, як Американське Агентство Національної Безпеки і ЦРУ. Надалі багато компаній, які використовують біткойн вирішили співпрацювати з регулятивними органами і слідувати тим же правилам, яких дотримуються банківські інститути. У певному сенсі біткойн став «схваленою» криптовалютою, що багатьом не сподобалось.

Однак результатом усвідомлення нестачі справжньої анонімності в Bitcoin стала поява альтернативних криптовалют, які орієнтувалися саме на забезпечення реальної приватності. Однією з перших була валюта Dash, яка спочатку називалася Darkcoin. Сьогодні Dash вважається анонімною валютою №1 в усьому світі. Незважаючи на те, що розробники Dash використовували вихідний код біткойну, нова криптовалюта має істотні відмінності. Отже Dash — це така децентралізована платіжна система, яка використовує систему під назвою Мастернод для того, щоб зробити всі транзакції анонімними і безпечними. І хоча дана криптовалюта і система Мастернод позиціонують себе як анонімні, учасники даного проекту навпаки, повністю відкриті і не приховують своїх імен і намірів.

Роберт, менеджер проекту Dash

Я дуже сподіваються що Деш буде основною частиною ринку. Тому що те що ми робимо — це дуже здорово, як з технічного боку, так і з соціального. Ми надаємо рішення, які повинні бути цікаві людям. Завдяки Деш люди можуть отримати фінансову свободу і до того ж це дешево.

На думку розробників Dash, навіть Bitcoin не володіє приватністю в повній мірі, а якщо врахувати його останні відносини з урядами різних країн, то перспектива Bitcoin як альтернативи фізичних грошей — стає все більш розмитою.

Також, криптовалюта Dash на сьогодні входить в першу десятку цифрових грошей з найвищою часткою капіталізації. Саме капіталізація визначає вартість будь-якої цифрової валюти. Якщо у біткойнів це 95 мільярдів доларів і він знаходиться на першому місці криптовалют, то Dash має вже 2 мільярди і знаходиться поки що на 6-му.

Є й інші причини, чим може зацікавити Dash. У будь-який день ви можете миттєво отримати доступ до свого гаманця без необхідності комусь дзвонити, чекати відповіді, йти до філії банку або звертатися до відділу обслуговування клієнтів. Час транзакцій в системі біткойн і Dash визначається кількістю і швидкістю генерації спеціальних блоків, які треба майніти. Під час такого процесу як Майнінг різні комп’ютери по всьому світу вирішують математичні завдання або створюють блоки, в результаті яких генерується криптовалюта. Ще в 2016 році, швидкість створення такого блоку в біткойні становила 10 хвилин, а в системі Dash тільки 2,5.

Як і будь-яку криптовалюту, Dash використовують для здійснення різних платежів в Інтернеті: від оплати послуг до інвестування в масштабні проекти. Також за допомогою Dash можна заробляти на різниці курсів. Адже торгівля криптовалютою — досить гарне джерело прибутку, тому варто задуматися. Головне — прорахувати або вгадати зміну курсу.

Комісія в системі Dash мінімальна. А розробники системи постійно розширюють і поліпшують функціонал, тому популярність Dash звичайно ж збільшується. Число користувачів щороку зростає, що веде до підвищення курсу цієї криптовалюти (зараз один «Деш» коштує близько 300 доларів). Сьогодні Dash виконує одну з ключових ролей в процесі розвитку ринку цифрових грошей і по праву стає одним з найбільш затребуваних інструментів електронних платежів у світовій системі фінансів.

Комментарии закрыты