Мішне Тора, кодекс єврейського закону, говорить про те, що заповідь врятувати невинного, допомогти ближньому, який потрапив у біду, — одна з найважливіших. Рамбам пише про те, що необхідно виконувати заповідь «Відкрий йому руку свою», «Полюби ближнього як самого себе», «Рятуй узятих на смерть». «І немає заповіді більш значної, ніж викуп полонених». Справжнім прикладом виконання цієї найважливішої заповіді або міцви стала реакція головного рабина Одеси і Півдня України Авраама Вольфа на тяжку ситуацію, що склалася з членом його громади Вадимом Чорним. Уже далеко за межами Одеси та навіть України відома трагічна пожежа в готелі «Токіо Стар», що забрала життя 9-тьох постояльців. Власником готелю є одесит, член громади Хабад Вадим Чорний. Поки слідство розбирається з причинами гибелі людей, головний рабин Одеси встав на захист живої людини — як духовний наставник громади і вчитель, Авраам Вольф зробив все можливе, аби спасти людину.

У Київському райсуді Одеси 20-го серпня обирали запобіжний захід для Вадима Чорного. Прокурори вимагали утримання в СІЗО без права внесення застави. Але у ході засідання адвокати Вадима Чорного зачитали звернення головного рабина Одеси і Півдня України Авраама Вольфа, в якому рабин поручився за члена громади і попросив відпустити його на поруки. Крім того, адвокати розповіли, що напередодні Авраам Вольф мав бути присутнім на зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським та прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу. І це свідчить про те, що рабин — людина шанована і його слова гідні довіри. Сам головний рабин Одеси і Півдня України розповів суду, що живе в Україні більше 25 років, підозрюваного знає давно і з хорошого боку. Рабин Авраам Вольф готовий взяти члена громади на поруки. Сам Вадим Чорний підтвердив, що повністю готовий допомагати слідству та прийняти справедливий вирок суду.

Щодо винуватості бізнесмена весь час після трагедії ідуть неабиякі суперечки в мережі. Всеукраїнське видання OBOZREVATEL провело опитування, участь в якому взяли більше 5,5 тисяч осіб. На думку 48% відповідати за трагедію повинен власник готелю, проте 32% вважають, що провина лежить на співробітниках ДСНС, які не наполягали на перевірці готелю. Ще 6% заявили, що постояльці готелю самі винні, а 8% абсолютно впевнені, що будівлю хтось спеціально підпалив. Решта 6% респондентів вважають, що це був нещасний випадок.

Головний рабин Одеси і Півдня України Авраам Вольф хотів взяти на поруки власника готелю «Токіо Стар». Проте суд, як стало відомо ввечері 20-го серпня, відмовив йому в поруці — Вадима Чорного взяли під варту на 60 діб без альтернативи внесення застави. Суд діє згідно соціальним улаштуванням — а духовний наставник звершує свою місію згідно закону духовному.

Комментарии закрыты