Проблеми Куяльницького лиману, пов’язані з катастрофічним погіршенням його стану, обговорювали провідні науковці, політики, фахівці в галузі охорони оточуючого середовища одеського регіону. Приводом для зустрічі стала презентація першого тому енциклопедії Куяльницького лиману, яка побачила світ за підтримки одеської обласної ради та почесного громадянина Одеси та області Сергія Гриневецького.
В рамках регіональної програми по збереженню та відновленню водних ресурсів в басейні Куяльницького лиману обласна рада здійснює комплекс заходів, направлених на екологічне оздоровлення Куяльника та його ареалу. За підтримки  одеської обласної ради та фізико-хімічного інституту охорони навколишнього середовища  побачив світ перший том енциклопедії Куяльницького лиману, який має назву «Судинні рослини узбережжя».

 Сергій Гриневецький, заст. голови видавничої ради

 куяльницкий лиман єто инвестиция Бога. Ресурси оцениваются в милииарди долларов. Єта инвестиция – тест и для властей и для населения

Фізико-хімічний склад куяльницької грязі –це унікальний ресурс в лікуванні опорно-рухової системи. Щоб його використовувати повною мірою та зберегти, необхідно піклуватися про екосистему цього регіону в цілому, стверджують науковці.

Алім Еннан, професор, директор фіз.-хім. інституту

 не только куяльницкого лимана, но и громадной территории, которая является потенціалом будущого для Одеси и региона.вот карта, которая охвативает где-то около 400 км.квадратних

Перший том енциклопедії Куяльницького лиману – це практично перша спроба інвентаризації і зведення до єдиного реєстру судинних рослин, що ростуть на берегах лиману. Авторський колектив, до складу якого увійшли провідні науковці, екологи України, громадські діячи регіону, має намір видати ще сім томів, які також будуть присвячені рослинному світу Куяльника,  водоростям, екологічному стану та природним ресурсам.

 Сергій Гриневецький, заст. голови видавничої ради

 презентація первого тома енциклопедии должна дать новий імпульс в осмислении , привлечении наручних учреждений для насіщения послідующих томов енциклопедии . 

:Як заступник голови видавничого ради Сергій Гриневецький звернувся до керівництва області з проханням включити в регіональну програму рішення проблем Куяльницького лиману і пункт, що до видання енциклопедії.

Комментарии закрыты