Дмитро Менделєєв — це ім’я зазвичай асоціюється із хімією, але мало хто знає про фізичні досягнення науковця. А цього року виповнюється 140 років, як Менделєєв, який деякий час працював в Одеському Рішельєвському ліцеї, був обраний членом-кореспондентом за розрядом «фізичний» до Імператорської Академії Наук.

Фізичний факультет є одним з основоположних факультетів Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова — як і сам університет, він був заснований у 1865 році. Сьогодні фізичний факультет готує бакалаврів та магістрів з фізики та астрономії, для яких працевлаштування не є проблемою.

Юрій Ваксман, декан фізичного факультету ОНУ ім. І.І.Мечникова

Прежде всего интерес представляет вопрос о том, где работают наши выпускники. Наши выпускники работают, прежде всего, в качестве исследователей, научных исследователей в области физики, прикладной физики, астрономии; преподавателей высших учебных заведений, а также, учитывая, что у нас есть отделение компьютерной физики, многие выпускники трудоустраиваются в соответствующих информационных подразделениях, где применяются  IP-технологии, интернет-ресурсы и так далее. Выпускники прикладной физики работают в области, так называемой, медицинской физики — то есть в медицинских учреждениях в качестве разработчиков медицинских систем и оборудования.

Попри всі стереотипи, тут навчаються не лише хлопці, а й дівчата. Їх так само приваблює і фізика, і інші різноманітні предмети, які вивчаються протягом чотирьох-п’яти років, і чесність оцінювання студентів.

Альона Мурич, студентка фізичного факультету

Мне очень нравится. Ну, во-первых, просто интересно. Много разнообразия, можно так сказать. Не просто физика, а и различные другие предметы. Ну, и плюс, как во многих других университетах, здесь ты сдаешь все сам, своими знаниями, а не платишь деньги и всё такое.

Студенти фізичного факультету не лише ведуть конспекти та завчають формули — вони також обов’язково мають справу з експериментами. Це невід’ємний елемент їх учбового процесу.

Альона Мурич, студентка фізичного факультету

Конечно, у нас каждый раздел физики… То есть, в первом семестре у нас механика. У нас есть лекции, задачи и, соответственно, лабораторные работы. То есть разные эксперименты делаем, расчеты.

І хоча сьогодні тут навчається близько 200 студентів, декан фізичного факультету визнає: головне не кількість, а та жага до нових знань, яку відчувають юні науковці.

Юрій Ваксман, декан фізичного факультету ОНУ

На данный момент у нас учится около 200 студентов — это относительно немного. Но тем не менее интерес к учебе есть, и эти специалисты востребованы в достаточной мере.

Комментарии закрыты