Питання легалізації гаражних кооперативів та стоянок вже багато років поспіль турбує Одесу. В п’ятницю, 17 березня, у приміщенні Департаменту муніципальної безпеки на цю тему було проведено круглий стіл, на якому спеціалісти обговорювали цю проблему та шляхи її вирішення.

У круглому столі «Легалізація гаражних кооперативів та стоянок, переведення їх діяльності у правове коло» прийняли участь департаменти муніципальної безпеки та транспорту, представники Національної поліції, Держслужби з надзвичайних ситуацій та керівництво КП «Одестранспарксервіс». Учасники зазначають: ця проблема існує давно, а ось її рішення вже затяглось.

Владислав Томкевич, директор КП «Одестранспарксервіс»

Под тем или иным предлогом, понятно, руководители гаражных кооперативов, руководители стоянок отказываются заключать с нами договоры, отказываются от оплаты парковочных сборов. Мотивируя тем, что оплачивают налог на землю; мотивируя тем, что есть разрешение прошлых периодов на организацию, например, этого гаражного кооператива либо стоянки.

Хоча за останні кілька років в Одесі у правове коло було введено близько тридцяти стоянок, поза цим колом наразі залишається майже 120 цілодобових стоянок та гаражних кооперативів. Їх керівники продовжують відмовлятись від підписання необхідних договорів.

Олена Асауляк, начальник юридичного відділу Департаменту муніципальної безпеки

В настоящий момент для осуществления деятельности операторов стоянок и парковок на территории города Одессы, кроме как заключения договора балансодержания мест для паркования с КП «Одестранспарксервис», не существует и не может быть.

Згідно з рішенням суду, що вже набрало чинності, особи, які відмовляться від укладення необхідного договору, будуть зобов’язані звільнити самовільно зайняту земельну ділянку. А заходи щодо виправлення ситуації будуть вживатись вже с наступного тижня.

Владислав Томкевич, директор КП «Одестранспарксервіс»

Со следующей недели вот мы хотим совместно — всех приглашаем, всех общественных организаций, дополнительно объявим средствам массовой информации — будем делать объезд, мониторинг под руководством моего заместителя. Абсолютно прозрачно, абсолютно открыто. Наши требования — заключение с нами договора на оплату парковочного сбора.

Організатори заходу зазначають: хоча раніше обговорення цієї проблеми і проводились; цей круглий стіл — перший захід із залученням такої кількості учасників та засобів масової інформації; а це значить, що процес вирішення проблеми вже розпочався.

Комментарии закрыты