17 та 18 травня в Одеському національному морському університеті вже в сьоме проходить наукова конференція » Південь України: етноісторичний, мовний, культурний та релігійний виміри». Цього разу в рамках заходу пролунає 99 доповідей, які підготували вчені з усієї країни, а також гості з Литви, Німеччини, Румунії, Китаю та інших країн.
Микола Михайлуца, організатор конференції
Ця конференція називається «Південь України , етноісторичний, мовний, культурний та релігійний виміри». Вона присвячена різним проблемам, але Південного регіону, регіону Причорномор’я, вперш за південно-західний регіон України, для нас дуже важливим було цікавим розглянути різні аспекти, аспекти міжкультурні, міжкультуральні , міжетнічні, мовні , історичні.
«Про щоб ми не говорили, про економіку чи про міжнародні зв’язки, все одно певним чином це транспортується на питання культури, самоідентичності, самопізнання», запевняє заступник начальника управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації Ярослава Різникова. Окрім цього на її думку, тематика конференції є дуже широкою, проте всі питання актуальні і для Одеського регіону і для України.
Ярослава Різникова, представник Одеської облдержадміністрації
Буде більш акцент робитися саме на релігійних питаннях, і це мабуть що зрозуміло, у зв’язку з прийняттям Томосу і тих проблемних моментів, які виникають в цій сфері, разом з тим буде торкатися питання духовності , культури
Сергій Гриневецький, політик, громадський діяч
Олегархически-клановая система управления государством привела к тому, что многие руководители этих структур они плохо знают историию , ментальность, воздействия лингвистических факторов, религиозныхх факторов на общество и в итоге общество полуило еще больший раскол и вот теперь вот надо залечивать эти шрамы истории.
Вперше на конференції вчена з Яського університету Христина Преуту. Тема її доповіді — «Румунсько-французькі дипломатичні відносини в 60- х роках».
Христина Преуту, лектор Яського університету (Румунія)
Як історики з Румунії, так історики з України повинні фокусувати свою увагу на вивчені комуністичного періоду, так як той період ще дуже нас пов’язує.
Окрім цього в рамках конференції відбулося засідання круглого столу «Мова, церква, герої: проблеми та досвід на шляху до євроінтеграції». У ньому взяли участь провідні дослідники з мовознавства, історичної пам’яті, церковної та соціальної історії, тощо.