Моше вбив єгипетського наглядача, який бив єврея. Наступного дня він побачив, що двоє євреїв б’ються. Він докоряв їм: «Навіщо ви б’єтеся?» Образившись на його закиди, ті євреї донесли фараонові про те, що Моше вбив наглядача.
Мідраш каже, що Моше засмутився не тому, що єгиптяни переслідуватимуть його, а тому, що серед євреїв, виявляється, є донощики. Це важливо: ідолопоклонство серед євреїв не засмучувало Моше, а ось лихослів’я та доноси засмутили.
Моше знав, що Всевишній позбавить євреїв рабства. Він знав, що порятунок прийде, незважаючи на те, що серед євреїв є ідолопоклонники. Однак якщо один єврей лихословить на іншого єврея, це свідчить про відсутність єдності в народі, а це може затримати порятунок. Всевишній обрав євреїв не тому, що вони були праведні, а тому, що вони — нащадки праотців, що вони єдині у цьому. Якщо євреї ворогують один з одним, у народі немає єдності, вони вже не є єдиним народом-нащадком праотців. Можливо, це не дасть їм бути позбавленими?
Перед виходом євреї зміцнили єдність і вийшли з Єгипту. І тепер саме єдність, навіть більше, ніж досконале дотримання заповідей, є запорукою позбавлення.

Комментарии закрыты