31 січня РадБез ООН провів засідання, на якому затвердив запропоновану українським представництвом заяву по ситуації на сході України. Рада Безпеки ООН попередила про «небезпечне погіршення» в східній частині України і закликала протиборчі сторони негайно припинити насильство.
Як заявив представник Держдепартаменту США Марк Тонер, Вашингтон «також глибоко стурбований» сплеском насильства в районі Авдіївки.
Сполучені Штати наполягають на виконанні Мінських домовленостей і забезпеченні безперешкодного доступу спостерігачам з ОБСЄ. Але наразі США та Євросоюз не готові до посилення антиросійських санкцій через загострення ситуації в Авдіївці.
Починаючи з цього дня і протягом місяця, Україна буде головувати у Раді Безпеки ООН. У лютому країна організує тематичні дебати, які будуть присвячені терористичній загрозі об’єктів інфраструктури і конфліктам у Європі.
В зв’язку із запровадженням нового механізму праці ЄС, голосування в Європарламенті щодо скасування візового режиму ЄС для Грузії відкладено на лютневу сесію асамблеї у Страсбурзі. Ще на початку грудня, у Раді Європи була досягнута домовленість щодо схвалення відміни візових обмежень для короткострокових поїздок в Європу громадян Грузії. «Новий механізм» ЄС, дозволить союзу припиняти щодо третіх країн дію безвізового режиму, якщо він порушений.
Введення призупинення безвізового режиму може статися у випадку неконтрольованого притоку з території третіх країн мігрантів або біженців в держави-члени ЄС. Саме таку умову для скасування віз громадянам з Грузії і України, виставила Рада ЄС.
Колишній генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив у середу, 1 лютого, що не балотуватиметься на пост президента Південної Кореї.
Ця несподівана заява ще дужче підігріває вже неспокійну політику країни, в якій наразі суд вирішує чи проголошувати імпічмент президенту Пак Кин Хе, мільйони корейців вийшли на вулиці, вимагаючи відставки президента.
Пан Гі Мун, який вважався фаворитом на пост наступного президента Південної Кореї, відмовився балотуватися, сказавши, що він був «розчарований корисливими способами» деяких політиків і скаржився на «підроблені новини». Він також додав, що намагався присвятити себе вирішенню національного кризи і досягнення єдності, але його «чистий патріотизм» і поштовх до проведення політичних реформ були сильно пошкоджені в результаті політичного наклепу. «Я був дуже розчарований, старомодним, недалеким, егоїстичним ставленням з боку деяких політиків, і я прийшов до висновку, що було б безглуздо працювати разом з ними» каже Пан Гі Мун.
Кандидата в президенти Франції Франсуа Фійона, звинувачують у тому, що він платив гроші дружині й дітям, як працівникам парламенту. За даними місцевих ЗМІ, двом із дітей було перераховано по 84 тисячі євро, як «парламентським помічникам», а дружина Фійона Пенелопа отримала з держбюджету майже 900 тисяч євро зарплатні, хоча вона й навіть не працювала. Офіційний представник Фійона — Тьєррі Солер повідомив, що це звичайна практика, оскільки працевлаштування родичів у Франції не заборонено законом за умови виконання ними тієї роботи, за яку вони отримують зарплату. Він додав, що така практика «не є незаконною чи аморальною».
Сам кандидат у президенти Франсуа Фійон всі звинувачення відкидає, однак, пообіцяв вийти з гонки за президентське крісло, якщо стане фігурантом розслідування.
Якщо це станеться, конкурентом Марі Ле Пен може стати проукраїнський колишній міністр фінансів Емануель Макрон. А сьогодні, міжнародна некомерційна організація WikiLeaks заявила про наявність у неї 1138 документів, пов’язаних з ультраправим політиком, кандидатом в президенти Франції Марін Ле Пен. Також, організація, відома своїми провокаціями і звинуваченнями відомих політиків, має документи стосовно «справи Фійона», опублікування яких ймовірно ще слід чекати.