Полячка по национальности, литовка по гражданству, украинка — по зову сердца … Так о Беате Куркуль говорят критики, и эти слова подтверждает и сама художница. Работы Беаты, особенно цикл «Граница», хорошо известны украинцам. А теперь познакомиться с выставкой могут и одесситы.
Її картини — це надзвичайні емоції, які змушують серце битися частіше. А надихали її люди, які бачили війну на власні очі, бійці, які пройшли пекельні бої, відчули гіркоту втрат, проявили стійкість в надлюдських умовах. Беата працює в напрямі комп’ютерної графіки і саме під впливом подій в Україні вона створила серію картин на військову тематику. З нами художниця ділиться спогадами про першу свою роботу.
Беата Куркуль, автор выставки
Это была быстрая зарисовка-карикатурка на коробочке с фонариком, который мы отправляли ребятам на Красную таловку. А цифровая графика серьезная была уже после посещения госпиталя пограничников в 2014 году, именно тогда муж меня взял посмотреть с кем он работает, как он работает и что это вообще происходит. И оно было нарисовано по впечатлениям из госпиталя, там как раз были первые раненые ребята из Луганского погранотряда.
Кожен сюжет виставки — це окрема історія конкретних людей, які нас захищають на Сході. І в кожній картині передані не лише думки і переживання воїнів, а й емоції автора, яка так віддано і щиро змальовує наших, українських героїв.
Андрей Белобородченко, спикер южного регионального управления ГПСУ
Художник бачить так, як він відчуває, можливо і не так, як це було, наприклад, картина — Довжанський… Ми там були влітку, червень-липень-серпень, тут же зима. Але коли ми бачимо, то щось там всередині якось гуркотить, виникає таке тремтіння… наші прикордонники, образи… може не так все було героїчно, але ми вдячні, я особисто вдячний Беаті, як вона подає нас, вимальовує нас. Я думаю, це наших колег-прикордонників трохи підштовхне стати більш героїчними.
Анатолий Харлаш, подполковник южного регион. управления ГПСУ
Це картини життя. Певний етап життя як України, так і прикордонників в цілому. дуже раді, що вона є, раді, що вона малює такі гарні експозиції, тільки дякуємо їй. Нехай не зупиняється. Скоро буде нова виставка, наскільки вона розповіла таємницю, будемо тільки чекати і дякувати їй за цю роботу.
Беату Куркуль знають як литовську художницю. Сама ж вона це дещо спростовує. Каже — малювати почала якраз в Україні, і за покликом серця — українка. Крім творчості Беата разом з чоловіком займається волонтерською діяльністю і допомагає прикордонникам, які зараз беруть участь в антитерористичній операції.
Беата Куркуль, автор виставки
Если бы не поддержка, если бы не энтузиазм пограничников, половина этих работ не появилась бы вообще. Это совершенно обалденное чувство, когда я рисую, и чувствую, что за мной стоят, что ребята это одобряют, что это им нравится, что они это одобряют
Виставка продовжиться до 30 липня. Познайомитися з роботами Беати Куркуль можна в санаторії «Аркадія» Державної прикордонної служби за адресою Гагарінське плато, 1.