На початку червня Одесу шокувала новина — у ДТП на Тираспольському шоссе загинула маленька дівчинка і молода жінка. Минулого тижня в один день на Житомирщині та Миколаївщині  увірвалось життя 15 людей. Правоохоронці посилили  контроль на дорогах, збільшили перевірки та пообіцяли працювати в такому режимі до кінця туристичного сезону. І ось нова трагедія, що не залишає байдужим нікого, — маленька дівчинка у центрі столиці переходила вулицю на зелений сигнал світлофору і … померла внаслідок ДТП.

 Мати, яка не може встояти на ногах, розгублені і безпорадні люди навкруги і трагедія, яку не виправити. 10-річна дівчинка у самому центрі столиці вийшла на пішохідний перехід на зелений сигнал світлофора. Не порушивши жодного правила, вона стала жертвою аварії. Величезний Хамер збив дитину та протягнув її близько 50 метрів. За словами очевидців водій умисно покинув місце ДТП, знявши номери. Його затримали завдяки небайдужості людей, чоловік на Тойоті буквально заблокував проїзд імовірному вбивці. Коли на чоловіка надягали наручники, натовп навкруги не міг заспокоїтись, вимагаючи самосуду.

Винуватцем ДТП, за даними ЗМІ, виявився  колишній боксер Кирило Островський. Під час затримання він чинив опір, кричав про «ментовський беспредел». А вже в наручниках і в авто поліції заявив, що не намагався уникнути відповідальності

Он ехал с Южного моста (человек за кадром). — Всі камери вже єсть, все єсть, дякую (ответ патрульной)

 

Я не ухожу от ответственности. Дайте мне связатись с моими юристами, я не ухожу от ответственности. Что с девочкой этой? — Не знаю. — Кто знаешь, что с девочкой это?!

Водієві оголошено підозру, його перевіряють на алкогольне чи наркотичне сп’яніння, клопотання про обрання запобіжного заходу прокуратура направить до Шевченківського райсуду 26 липня. У разі обвинувального вироку йому загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі. Чи достатньо цього, аби наступний мажор чи рейсер не скоїв подібного ДТП? Минулого тижня новина про те, що лише за один день, 20 липня, на автошляхах України загинули близько 2 десятків людей, шокувала країну. Але кількість аварій, затримання п’яних водіїв від цього не поменшала. У четвер представники Нацполіції та уряду зібрались на чергову екстрену нараду. Звітували, що щодобово до забезпечення безпеки на автошляхах залучаються 540 екіпажів поліції та говорили про необхідність законодавчих змін щодо підвищення відповідальності за порушення ПДД.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України

Та кількість смертей, жахливих, яку ми маємо практично кожного дня, говорить про те, що наші дії мають бути більш системними для того, щоб цю проблему золати і створити умови для того, щоб люди не потрапляли в такі трагічні, жахливі дорожньо-транспортні пригоди

 З 1 січня в населених пунктах заборонено їздити на швидкості понад 50 км на годину. На такій швидкості, кажуть експерти в один голос, якщо машина і зіб’є людину, то покалічить, але не вб’є. Наскільки водії виконують це правило, можна спостерігати на дорогах. У правоохоронців відповідної статистики немає, тому що немає способів зафіксувати це. То ж навряд чи жорсткіші закони допоможуть за умови їх невиконання. А поки що маємо сумну статистику — лише по Одещині 3 тисячі аварій та 260 загиблих з початку року. А також випадки, які навряд чи покращать ситуацію. Наприклад, ось історія, про яку в липні також повідомляли ЗМІ. В 2008 році харків’янин Андрій Полтавець нетверезим в’їхав на джипі в зупинку, шестеро людей, включаючи двох дітей, загинули на місці. Його засудили до 10 років, в 2015 звільнили достроково. У грудні 2017 цього ж водія засудили до майже трьох років за нетверезе водіння, а менш ніж через півроку звільнили по амністії…. Така судова система і підштовхує людей чинити вирок над винуватцем власне на місті злочину.

 

 

Комментарии закрыты