У 2014 році, на початку війни, в країні багато що було незрозумілим. А  боронити рідну землю першими пішли добровольці — молоді хлопці —  багатьом не вдалося повернутися  додому. Так, Іловайський котел забрав життя  близько тисячі осіб.

Ігор Чайківський,  позивний «Артист», актор, учасник бойових дій

Скільки років поспіль  намагалися стерти історію України, її будуть намагатися стерти ще не один раз , а вона писана, писана кров’ю  багатьох хлопців, які були в 14 році, які зараз стоять на кордонах нашої країни , шкода, що тільки не на тих кордонах, які повинні бути, але я більш ніж впевнений, що  ми все рівно переможемо, тому що ми не загарбники.

Український художній фільм  «Іловайськ 2014» режисера Івана Тимченка  вийшов у широкий прокат  наприкінці серпня,  транслювався на телеканалі 1+1, а 28 листопада його показали ще раз — в рамках презентації регіонального відділу інституту нацпам’яті в Одесі, під час якої були присутні актори.

Сергій Гуцалюк,
  нач. Південного регіонального відділу УІНП
Тоді  весь світ побачив ціну слова путінським офіцерам, вони його не тримають
Було обіцяно зелений коридор, але в результаті артилерія зо всіма видами стрілецької тяжкої зброї, стрілецької, як в тілі прозстріляно наших добробатівцв і наших військових. Тому цей фільм  ну такі подвійні почуття, я як  історик розумію, що це історична подія, але по-людськи це все тияжко переносится


Ігор Чайківський, позивний «Артист», актор, учасник бойових дій   

Ви просто можете собі уявити, це я думаю при тому, що в цей день народилося ну максимум народилося з 20-30, а 272 людини пішли в небо і дехто з них ще не мав ні діте, тим паче внуків . А це значить, щось перервалося,  щось закінчилось не почавшись, тому враження тільки одне . Фільм — потрібен

Свої — чужі , накази які не були виправдані, незахищене мирне населення, смерть та війна — пліч о пліч.  Тут і історія і художнє режисерське бачення. Поруч з професійними акторами, їх запросили на місце тих , хто не вижив,  грають  50 бійців батальону «Донбас» — грають  самих себе.

Наталка Поздняк-Хоменко, представник Українського інституту нац. пам’яті
Колі ідуть титри, коли лунає пісня і коли ти бачиш портрети реальних людей , які загинули за те , що б  ми тут жили не відчуваючи цієї війни, ось ради цього варто подивитися цей фільм і взагалі 15 хвилин стоїш  і дивишься і  не можеш вдірватися

Людмила Чичканьова, піар-менеджер фільму
Фільм дуже якісний, зі справжніми спецефектами, зі справжніми постановачними якимось сценами, я мааю на увазі реквізит весь справжній, машини які пройшли в боях, хлопці в своїх строях знімалися Зброя справжня, в цьому фільмі все справжнє. Ви запитували, чим цей фільм важливий для кінемотографістів, то дуже часто коли дивляться україннські фільми відзначають, що  дуже багато бутаворщини якоїсь, в цьому фільмі ви цього не побачите.

Сьогодні в Одесі, на щастя, не чути пострілів, а кожного ранку бронетранспортери не проїжджають вулицями нашого міста, і можна  не боятися, що міна потрапить у твій будинок. І начебто немає тієї війни — вона десь там далеко. У 2014 році російські загони вторглися на територію Донбасу, проте іноді забувається,  шо війна продовжується —   продовжується шостий  рік поспіль.

 

Комментарии закрыты