У Сполучених Штатах Америки офіційно почалася зміна політичного вектора. 20 січня, опівдні, відбулася інавгурація Дональда Трампа. Вступ на посаду 45-го президента США подивилися більш ніж 31 мільйон осіб, а сама інавгурація проходила на тлі масових протестів в результаті яких було заарештовано 217 осіб.
Інавгурація Дональда Трампа, 45-го президента США, відбулася опівдні 20 січня 2017 року і стала одною з наймасштабніших подій, яку подивилося близько 31 мільйона осіб. Згідно з заявою самого Дональда Трампа у Twitter, вступ на посаду президента подивилось на 11 млн більше, ніж інавгурацію Барака Обами у 2013.
Перед інавгурацією Трамп з дружиною заїхали в Білий дім на чаювання з вже колишнім президентом і його дружиною Мішель. Звідти президентський кортеж перемістився на площу перед Капітолієм, де з самого ранку десятки тисяч людей займали місця, щоб стати свідками історичної події. Комплекти квитків на інавгурацію обраного президента США Дональда Трампа обійшлися відвідувачам від 25 тисяч до 1 мільйона доларів. Від України на інавгурації Трампа в цьому році була рекордна кількість представників — близько сотні, серед яких Арсеній Яценюк і Юлія Тимошенко.
Привітати Трампа прибула і його опонент на президентських виборах — Хілларі Клінтон з чоловіком, 42-м президентом США Біллом Клінтоном. Також серед почесних гостей був 43-й президент США Джордж Буш-молодший з дружиною. Підтримали батька в відповідальний момент і діти — дочки Тіффані і Іванка, сини Дональд і Беррон.
Дональд Трамп з дружиною станцювали перший танець на честь інавгурації під пісню My Way Френка Сінатри. Також повідомляється, що президент встиг поспілкуватися через відеоміст з американськими військовими в Афганістані. Три бали завершили 12-годинний інавгураційний день. Трамп прийняв присягу, виголосив промову, з якої стало ясно, що він тримає слово перед виборцями і передвиборні гасла твердо має намір зробити законами. На урочистому обіді Трамп попросив всіх встати на честь Хілларі Клінтон, яка мужньо прийшла на інавгурацію, що так і не стала її власною.
У свою чергу, противники Трампа спробували, якщо не зірвати свято, то хоча б привернути до себе увагу. У Вашингтоні група одягнених в чорне провела марш, в ході якого учасники протесту почали бити вітрини магазинів і скла автомобілів. Близько 500 осіб у чорних масках пройшли через центр міста, скандуючи анти-трампівські гасла. В ході протесних акцій були заарештовані 217 осіб і постраждали 2 поліцейських. Також, відомі голлівудські актори в день інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа вийшли на акцію протесту «Ми виступаємо єдиним Нью-Йорком». На наступний день після вступу на посаду в Вашингтоні пройшов багатотисячний марш жінок, які виступають проти політики нового президента США. На Жіночому Марші були присутні такі світові зірки, як Мадонна, Скарлетт Йохансон і Джуліанна Мур. Аналогічні жіночі марші проти Трампа пройшли в Лондоні, Берліні, Парижі, Римі, Відні, Женеві та Амстердамі.
Дональд Трамп прокоментував виступи людей, зазначивши, що мітинги є відмінною рисою демократії в США. «Навіть якщо я не завжди згоден, я завжди визнаю права людей висловлювати свою думку». Колишні американські президенти описували свою першу появу в Овальному кабінеті, як смиренний досвід, однак Трамп одразу ж ясно показав, що він бачить речі по-іншому — замість того, щоб змінитися для Овального кабінету, він стверджує, що Білий дім буде змінюватися для нього. У свій же перший день Трамп підписав указ, який частково блокує положення установ охорони реформи Obamacare. Дональд Трамп вважає, що у нього є краще розуміння того, як працюють речі в сучасному світі, іншим доведеться просто навчитися думати по-новому.