Упродовж року, як свідчить медична статистика, в Україні стається 50 тисяч інфарктів і більше 100 тисяч інсультів. Інсульт виникає тоді, коли припиняється або значно послаблюється надходження крові до частини мозку. В результаті цього мозок не отримує в достатній кількості кисень та необхідні йому поживні речовини. Через кілька хвилин клітини мозку починають помирати. Це стан, що потребує невідкладної медичної допомоги, оскільки своєчасне її надання може звести до мінімуму пошкодження головного мозку і можливі ускладнення. Доброю новиною є те, що інсульт можна лікувати і попереджати. Основним для попередження інсульту є суворий контроль за основними факторами ризику. До них належать: високий кров’яний тиск, куріння та високий рівень холестерину. Більше про профілактику, лікування a також безкоштовне проведення КТ і МРТ для пацієнтів з інсультом в Одесі розповіли спеціалісти в ході брифінгу у прес-центрі «Одесит». За словами лікарів, завдяки ефективній реалізації міської цільової програми «Здоров’я» тільки за 2015 рік смертність в місті знизилася на 10 відсотків.

В’ячеслав Скоробреха, завідувач неврологічним відділенням лікарні №10

Одесситы должны понимать, что инсульт — это время. Чем быстрее вы обращаетесь за помощью — тем больше шансов выжить. Мало того, не только выжить, но и уменьшить инвалидность. Опыт показывает, что чем раньше мы начинаем активизировать больного в постели (а это начинается с первых часов поступления больного в стационар), тем меньше инвалидность. тем больше шансов у больного вернуться в повседневную жизнь

Ольга Крупник, завідувач неврологічним відділенням лікарні №5

В нашем городе в 2015 году была разработана, принята и внедрена городская программа по инициативе городского департамента здравоохранения при поддержке депутатского корпуса «Здоровье» для одесситов. Это ноу-хау нашего города. Когда городские власти закупают не дорогостоящее оборудование, а услуги, которые производятся на этом оборудовании. Это позволяет бесплатно обследовать наших пациентов с инсультами, предоставить им необходимые медикаменты для лечения. Это значительно облегчает задачу нашим медикам. Потому, что из опыта скажу — зачастую больные в приемный покой больницы доставляются с работы, с улицы, иногда без сопровождения родственников, не имея достаточной суммы денег на руках и было очень проблемно выполнить им самое важное исследование, которое позволяет установить характер инсульта и начать своевременное лечение.

Комментарии закрыты