Відомі журналісти, культурологи, музейні працівники, громадські діячі — великий пласт культурного прошарку Одеси складають випускники історичного факультету університету імені Мечникова. Сьогодні — це факультет історії та філософії. Який вивчає минуле нашої країни, міста та й людства в цілому. До речі, весна тут — період особливої активності. На факультеті кажуть: як наші пращури з настанням тепла розпочинали нове життя, нові справи, нові посіви, так і ми оновлюємося і розвиваємо.
Історик, археолог, культуролог і філософ — саме за такими професіями готує сьогодні фахівців факультет історії і філософії університету імені Мечникова. У такому форматі він існує з 1 січня 2018 року, а історичний власне факультет стояв у витоків ОНУ. І так вже історично склалось, що випускники колишнього «істфаку» працювали як за спеціальністю — наприклад, педагогами, чи співробітниками провідних музеїв, так і займались творчими професіями.
Наталія Петрова, заст. дек. факультету історії і філософії ОНУ
Декораторами, костюмерами, постановниками, акторами врешті решт. Це вчителі шкіл, це директора шкіл, відомих одеських шкіл в тому числі. Сьогодні дуже багато приватних музеїв, приватних лекторіїв, у яких саме наші студенти себе реалізовують в якості кураторів культурних проектів, в якості тих людей, які організовують івенти, що є сьогодні не тільки модним, а й таким, що є сьогодні фінансово дуже добрим
Звичайно, тут не забувають наукову складову, каже Наталія Петрова. Лекторії як на факультеті, так і в сучасних хаб-просторах, студентські наукові товариства, а також близько 10 міжнародних наукових конференцій, які організовують самі студенти.
Наталія Петрова, заст. дек. факультету історії і філософії ОНУ
Вони є учасниками конференцій за межами України. Вони навіть мають публікації у відомих наукометричних базах … Їм дають таку можливість ті теми, які ми їм даємо для розробки … з особливостями розвитку певних аспектів там спорту чи субкультур в сучасному світі
Іноді, щоб вивчити минуле, потрібно в нього поринути. Колись студент, а нині викладач факультету Дмитро Кіосак керує багатьма археологічними розкопками. Разом з учнями-археологами на своїх практиках вони зуміли створити міні-музей на кафедрі та навіть поповнити експозицію археологічного музею Одеси. Спеціалізується Дмитро на Кам’яному віку, вивчає кременеві знаряддя праці.
Наталія Петрова, заст. дек. факультету історії і філософії ОНУ
Ми готуємо до свят, які є загально університетськими. І ми сподіваємось, що вони стануть загальноміськими. Тому що цього року в новому форматі буде відбуватись день відкритих дверей університету 20-21 квітня на території ботанічного саду. і ми плануємо там багато цікавих сюрпризів, як можна репрезентувати для різних вікових груп, а й можливо ще тільки підростає власне свої професії, археолога, культуролога, історика і філософа
Загальноуніверситетська наукова студентська конференція, конференції «Хаджибеївські читання», «Етнічна культура в глобалізованому світі», етнографічні реконструкції, приурочені до календарних свят, наприклад, Великодня, поновлення Кубку «Що? Де? коли?». На факультеті кажуть, що як і в наших пращурів, весна — час великої активності: у природі, в навчальному процесі, у творчих заходах.