Нині Україна робить певніі кроки до розбудови системи забезпечення якості освіти, щоб сформувати довіру суспільства до навчальних закладів, органів управління освітою та гарантувати високий рівень навчання у школі. Так 1 листопада в ОНУ імені Мечнікова пройшов семінар «Внутрішня та зовнішня системи забезпечення якості як основа підвищення якості освітніх та управлінських процесів школи» .

Юрій Вергун, дир. департаменту інституційного аудиту ДСЯОУ

 

Наша була спроба зібрати оці перлинки можна сказати передового досвіду і зібрати їх в одному збірнику і підказати закладам як їм розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти. Побачити яким чином можна здійснити самооцінювання, а самооцінювання потрібно не для того, щоб якимось чином заради самооцінювання це зробити, а для того щоб побачити ті проблеми які потребують вирішення ну і саме головне їх вирішувати і управлінські рішення і планування

Директори шкіл мали змогу ознайомитися з досвідом Чехії. Детально про зовнішнє та внутрішнє оцінювання, критерії оцінювання умов, перебігу і результати навчання розповів Ондржей Андрис, заступник головного шкільного інспектора Чеської Республіки . Він презентував модель «якісної школи», складовими якої є: концепція школи, керівництво школи, якість педагогів,   навчання, результати навчання та підтримка учнів у навчанні.

 Ондржей Андрис, заст. головного шкільного інспектора Чеської Республіки

В першу чергу повинно змінитися бачення освіти, тобто в центрі освіти має стояти дитина і кожна дитина незалежно від її можливостей повинна досягнути максимального рівня знань, навиків в залежності від її здібностей, і це є основне завдання

Захід організовано в рамках проекту «Розвиток системи оцінювання якості освіти у регіонах України», який реалізується за співпраці між Державною службою якості освіти України, Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією і за підтримки Чеської агенції розвитку.

 

Комментарии закрыты