Освіта нині перебуває на шляху чергових змін. Дошкільна освіта є першою ланкою у неперервній системі, від її старту залежатимуть якість та динаміка розвитку дитини. Так 27 листопада Міністерством освіти й науки України були організовані публічні консультації «Якісна і доступна дошкільна освіта». В заході взяли участь керівники закладів дошкільної освіти, педагогічні працівники, освітні управлінці та представники батьківської спільноти з Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

 Марія Дробот, державний експерт дошкільної освіти МОН

 

«Ми покликали на публічні консультації батьків, освітян, управлінців не для того, щоб провести цей захід у форматі лекції, нам важливо почути їхню думку з кожного нашого пріоритету з стратегічної цілі .Ми хочемо отримати максимальну кількість пропозиції від тих людей які кожного дня безпосередньо мають стосунок з дошкільною освітою, працюють в дошкільній освіті»

Стратегічною метою МОН є забезпечення кожній дитині доступу до якісної дошкільної освіти, яка спрямована на розвиток первинного соціального досвіду та позитивних особистісних якостей. На сьогодні, головна проблема у цій сфері — невідповідність якості та доступності навчання сучасним потребам дитини — основна теза яку винесли на обговорення організатори заходу.

 Ганна Грищенко, державний експерт дошкільної освіти МОН

«Звичайно ми хочемо ми хочемо подолати черги до закладів дошкільної освіти, яка на сьогодні складає понад 30 тисяч місць. Незважаючи на те, що у нас дуже велика мережа закладів дошкільної освіти на сьогодні складає майже 15 тисяч садочків, але все одно цієї мережі не вистачає і ми плануємо шляхом реорганізації реконструкції, будівництва нових садочків, створення додаткових груп створювати нові місця з метою щоб долати чергу»

Публічне консультування виявилось не просто цікавим, а й надзвичайно діловим і конструктивним. Нарешті практики й законотворці заговорили відкрито та зрозумілою мовою, що обіцяє результативність зустрічі, вважають учасники.

 Марія Дробот, державний експерт дошкільної освіти МОН

 

«Те що мене приємно здивувало в діалозі освітян і батьків ми почули думку освітян про те, що вони не бояться запрошувати батьків в роботу, залучати до освітнього процесу, вони не бояться цього, навпаки вони відкриті до батьків, вони хочуть щоб їхня робота була прозора, вони хочуть. щоб батьки бачили над чим вони працюють, як вони працюють з їхніми дітками. Це дійсно є не тільки приємним для міністерства освіти, для батьків це дуже схвально сприймалося»

 Захід був надзвичайно корисним для всіх, хто вболіває за вдосконалення якості надання дошкільної освіти та розвитку галузі у відповідності до вимог сучасності.

Комментарии закрыты