Справжню новорічну казку 25 грудня влаштували для дітей з усіх куточків нашої області в Одеському академічному українському музично-драматичному театрі імені Василька. Ще нещодавно над театром висіла загроза зачинення у разі неусунення порушень норм протипожежної системи. На даний момент майже всі роботи завершені — заклад перевірив керівник Одеської ОДА Максим Куций.

 Максим Куций, голова Одеської облдержадміністрації

Мне провели небольшую экскурсию по зданию театра и я увидел, что действительно колоссальная работа была сделана: было заменено ковровое покрытие согласно стандартом пожарной безопасности, были сделаны работы на кровле здания, сейчас завершаются работы, они должны завершиться до конца этого года по системе дымоудаления и собственно говоря все предписания, которые были выписаны пожарниками относительно возможного закрытия театра, будут исчерпаны и тогда театр продолжит работу в штатном режиме.

Загалом на ремонтні роботи, що тривали 1,5 року, було виділено понад 4 мільйони гривень. Останні надходження — близько 2, 5 мільйонів з обласного бюджету пішли на заміну килимового покриття,  встановлення системи димовидалення та заміну стелі у глядацькому фоє. За словами директорки театру, працювали буквально вночі, адже вдень театр продовжував радувати глядача виставами.

Юлія Пивоварова, директор-художній керівник театру

 

Врешті-решт наприкінці року ми завершуємо вирішення цих всіх наших проблем. Звісно було дуже складно впоратися з цими всіма питаннями: насправді в театрі можна робити ремонт, будь-які роботи, коли театр знаходиться у відпустці. Ми робили всі роботи під час нашого театрального сезону, змінювали стелю у глядацькому фоє, найскладніше — заміна килимового покриття у фоє глядацьких, у глядацькій залі на різних ярусах.

Близько 1000 дітей з малозабезпечених сімей, дітей учасників ООС та дітей-сиріт в цей день потрапили на прем’єру казки-мюзикла «Тайна Алакрез» за мотивами «Королівства кривих дзеркал». Для організаторів проєкту «Головна ялинка Одеси» — це вже 24 сезон новорічних вистав.

Ганна Чорнобродська, керівник проєкту «Головна ялинка Одеси»

 

У нас должно пройти 50000 детей Одессы и Одесской области. Мы работаем до 10 января. Также охватываем Ильичевск, Южный — мы туда выезжаем. Это наш город, наша область и наши дети. В любой ситуации, чтобы не было за окном, должны быть счастливы, а Новый год — это радость, счастье и надежда.

Юні глядачі в очікуванні Діда Мороза теж встигли оцінити роботи та поділитися враженнями.

Марк, глядач

 

Я з Кароліно-Бугазької школи-інтернату. Я приїхав подивитися виставу, будуть показувати. Ось, думаю мені сподобається.

Сергій, глядач

 

Ну я то перший раз тільки тут. Мені найбільше подобається, що тут дуже гарно.

У наступному сезоні театру, за долю якого переживала вся Україна, виповнюється 95 років. Адміністрація закладу обіцяє справжнє свято, та попереду ще одна задача — зняти нарешті риштування та сітку з фасаду історичної будівлі, аби зустрічати гостей у повній красі.

Комментарии закрыты