Хвилиною мовчання вшанували пам’ять історика, краєзнавця і громадського діяча Анатолія Івановича Мисечка присутні 31 січня на зустрічі на його честь в Одеській національній науковій бібліотеці. Анатолій Мисечко пішов з життя 20 липня 2017 року на п’ятдесят третьому році життя. Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ОНУ імені І.І. Мечникова, публічна, громадські активна людина, Мисечко був членом багатьох товариств: Національної спілки краєзнавців України, Українського геральдичного товариства, Товариства дослідників Волині, товариства «Просвіта», співробітником відділу історії козацтва на Півдні України при Інституті історії України Національної академії наук. Також Мисечко був партнером і другом бібліотеки. До цієї зустрічі відділ краєзнавства підготував спеціальну експозицію з монографій під авторством та співавторством Мисечка.

Людмила САЄНКО, завідуюча краєзнавчим відділом «Одесика» ОННБ
Ми прагнули показати його роль у розвитку українського руху в Одесі. І  показати його як людину, яка вміла товаришувати, працювати і доносити до одеситів історію України.

Анатолій Мисечко зробив значний внесок у дослідження українського культурно-освітнього руху в Одесі та на Півдні України, українського національно-визвольного руху в Одесі та історії козацтва. Активний просвітянин, він цілеспрямовано працював з молоддю, брав участь у різноманітних просвітницьких заходах, які проводила бібліотека, публікувався в періодичних виданнях.

Тетяна ІВАНОВА, головний бібліотекар краєзнавчого відділу «Одесика» ОННБ
Дуже був людиною веселою, позитивною. Любив бібліотеку і з 1990 року співпрацював з бібліотекою. «Українська діаспора» — курс, який він вів в бібліотеці з 1996 року для студентів історичного факультету.

Мисечко був одним з авторів ідеї і членом ініціативної групи «Одесі — 600», яка стверджувала, що перші згадки про населений пункт на місці Одеси, згідно з польськими літописами, датуються початком XV століття. Вчений досліджував історію Одеси до офіційної дати заснування міста, коли на території майбутнього мегаполісу знаходилися рибальські села і козацькі поселення. Загальна кількість публікацій Мисечка перевищує сотню. До 25-річчя творчої діяльності історика та 50-річчя від дня його народження у 2015 році працівники Одеської національної наукової бібліотеки підготували біобібліографічний покажчик «Анатолій Іванович Мисечко», презентації якого він з нетерпінням чекав. На жаль, не судилося… 31 січня видання було презентоване його друзям, колегам, історикам, краєзнавцяв, просвітянам та студентам.

Тетяна ІВАНОВА, головний бібліотекар краєзнавчого відділу «Одесика» ОННБ
Покажчик висвітлює його доробок, він складається з двох частин, це друга частина. А перша частина — це нариси, які написали про Мисечка його друзі, колеги, вони висвітлюють багатогранність Анатолія Івановича. Він дуже чекав на вихід цього покажчика. Він його дочекався, але презентації так і не було. Тому зараз ми хотіли зробити і презентацію покажчика.

Комментарии закрыты