З 31 жовтня по 3 листопада країни північно-східної Атлантики, Середземномор’я і прилеглих морів проведуть перевірку своєї готовності до такого стихійного лиха, як цунамі. Навчання під назвою ‘Хвиля 17’ проведуть вже втретє, їх контролюватиме океанографічна комісія ЮНЕСКО. Готовність до цунамі, взаємодія між країнами і попередження трагедії — такі цілі проведення ‘Хвилі’.
Сам термін ‘цунамі’ прийшов з японської мови і дослівно означає ‘велика хвиля в затоці’. Цунамі виникає під час землетрусу в морі або в океані, коли створюються умови для утворення в товщі води потужних хвиль.
Під час навчань ‘Хвиля 17’ будуть змодельовані 4 сценарії стихійного лиха на які країни-учасники, центри попередження цунамі і громадянська оборона повинні будуть оперативно реагувати. Перший сценарій — західно-середземноморський, під час якого відбувається землетрус силою в 7,3 бали в Алжирі та фахівці з Франції покликані вирішувати це завдання.
Далі йде Східно-середземноморський сценарій, за яким в турецькому місті Самандазі відбувається землетрус силою в 7,4 бали. Навчання в яких відбуваються найбільш сильні землетруси, магнітудою в 8 з половиною балів будуть імітувати ситуації: на грецькому острові Закінф і в районі мису Сан-Вінсенте в Португалії.
Під час навчань ‘Хвиля 17’ найбільше уваги приділять захисту цивільного населення і збереження таких об’єктів, як школи та електростанції. Також, буде змодельована ситуація з надання міжнародної допомоги. Всього вчитися реагувати на цунамі будуть 15 країн світу: Кіпр, Данія, Єгипет, Франція, Німеччина, Греція, Італія, Ірландія, Ізраїль, Ліван, Марокко, Португалія, Російська Федерація, Іспанія і Туреччина.