Круглий стіл, присвячений початку широкомасштабної інформаційної кампанії «Вакцинуємось свідомо!» пройшов в Одесі. Провали по вакцинації в Україні і в Одеському регіоні досить таки великі, говорять спеціалісти.
Сергій ГОРИЩАК, головний лікар міської дитячої поліклініки №6
Общеукраинская статистика вакцинации составляет не более 40%. В некоторых областях, например, в Западной Украине, она еле дотягивает до 20%. И это катастрофическая ситуация, которая может привести к развитию инфекций, которые, в общем-то, управляемые.
Ірина БРАШКО, головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації
На сегодняшний день является острой проблемой рост заболеваемости корью в Одесской области, также, как и во всей Украине. Это связано и с отказами от вакцинации, и с тем, что в предыдущие годы была недопоставка вакцин от инфекционных заболеваний, гарантированных государством.
Зараз, говорять лікарі, вакцини майже достатньо. І вже не вірус загрожує дітям, а, скоріше, власне, батьки, які, отримавши юридичний дозвіл на відмову, цим користуються. За даними за перше півріччя 2017 року в області вакциновано лише 49% дітей, які за віком підлягають вакцинації від кору. Тому й стартувала інформаційна кампанія «Вакцинуємось свідомо!» щоби підвищити поріг вакцинації.
Ірина БРАШКО, головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації
Цели и задачи кампании — обучить медработников качественному консультированию и коммуникациям по вопросам вакцинации.
Кампанія також повинна підвищити інформованість батьків про необхідність вакцинації. Для реалізації програми було створено робочу групу з імунологів, педіатрів, сімейних лікарів, інфекціоністів, які пройшли навчання і є тренерами ЮНІСЕФ з питань комунікацій з імунопрофілактики. Кампанія передбачає ряд заходів, спрямованих на роботу з батьками, медпрацівниками, на залучення самих дітей в питання збереження здоров’я.
Михайло ДУБОНОС, лікар-інфекціоніст
Не всегда родители понимают риск возможных осложнений после вакцинации, которые могут быть в виде температуры в течение 1-2 суток. Они не всегда понимают, что последствия от заражения инфекцией могут быть куда более плачевными.
Сергій ГОРИЩАК, головний лікар міської дитячої поліклініки №6
У нас все индикаторы качества вакцины, которая есть в наличии в поликлинике, хорошие. Поэтому тысячи привитых детей без осложнений этому подтверждение. Если есть какая-то предвзятость к какому-то производителю или стране, родители сами покупают. Государство не готово потратить такое количество денег на европейские вакцины.
Лікарі кажуть, що коли почався ажіотаж щодо кору, коли вийшли документи про те, що дітей не прийматимуть в дошкільні та шкільні заклади без щеплень від кору, — поріг вакцинації явно підвищився. Але життя й здоров’я дитини не повинно залежати від примх або необізнаності батьків, нормативних документів й таке інше. Є визнаний в Європі Календар вакцинації і турботливі батьки повинні його знати, як кажуть, як «Отче наш».
Ірина БРАШКО, головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації
Каждый случай неблагоприятных событий после вакцинации в течение месяца расследуется специальной независимой комиссией. Медработники всегда направлены на то, чтобы разобраться, есть ли здесь причинно-следственная связь, остается ли безопасным применение конкретного препарата. Нам бы хотелось, чтоб мы ушли от принудительной вакцинации. мы хотим, чтобы родители понимали, что это, зачем это, и делали свой выбор осознанно.