12-го грудня у приміщенні Південного наукового центру в Одесі відбулась прес-конференція за результатами роботи комісії Національної Академії наук України по перевірці наслідків пожежі 4-го грудня на вулиці Троїцькій. Мета комісії — проаналізувати збиток і розробити заходи по відновленню Інституту морської біології НАН України, одної з провідних академічних установ держави та єдиної, яка опікується питаннями морів. Інститут разом з іншими установами НАН також знаходився в будівлі, де полум’яніла пожежа, і постраждав із них найбільше.

Володимир ЄМЕЛЬЯНОВ, голова комісії НАН України
Разом з коледжем постраждав будинок, в якому знаходились інститути НАНУ. Це дуже відомі інститути, міжнародного рівня — Фізико-хімічний інститут імені Богатського та Інститут морської біології.

Представники вченої спільноти, які увійшли до складу комісії, зазначили, що пожежа в Одесі це не просто біда і трагедія, це горе — для людей, для міста, для української і світової науки. Досі вважається зниклим без вісти, але за логікою загинув відомий вчений, директор Інституту морської біології, член-кореспондент Академії наук, лауреат Державної премії Борис Александров. Також зникла без вісти помічник директора, старший науковий співробітник Галина Іванович.

Галина МІНЧЕВА, ТВО директора ІМБ НАН України
Борис Георгиевич был не только официальным директором академического учреждения. Он был тем удивительным стержнем нашего коллектива, творческим человеком, вокруг которого и был объединен наш коллектив.

Внаслідок пожежі було втрачено наукову бібліотеку, лабораторне обладнання та наукові колекції Інституту морської біології Національної Академії наук України, які збиралися на протязі 65 років. Інститут займається фундаментальними та прикладними дослідженнями в галузі біології і екології шельфу та приморських водойм, моніторингом морських екосистем, прогнозуванням їх змін внаслідок антропогенного навантаження.

Галина МІНЧЕВА, ТВО директора ІМБ НАН України
Мы на сегодняшний день, не смотря на тяжелейшее состояние, — в режиме закрытия года. То есть все наши обязательства по научным отчетам, наши финансовые обязательства перед коллективом мы понимаем, что выполним. Наш коллектив является лидирующей группой по разработке методологии имплементации экологической оценки морских экосистем. Украина, являясь морской державой 2-х морей и подписав международные договоры о выполнении водных директив, конечно же, должна иметь соответствующий уровень и базу.

Пожежа нанесла збиток Інституту морської біології, за попередніми розрахунками, на 2 мільйони гривень, і це тільки вартість спеціального обладнання, яке можна відновити. Багато чого відновити неможливо… Комісія вчених в Одесі провела низку зустрічей з представниками інших наукових установ, також з облдержадміністрацією, міською владою та бізнесом. Результатом стали домовленості про відновлення діяльності Інституту морської біології НАН України в приміщеннях Південного наукового центру та Фізико-хімічного інституту Академії наук в Одесі. Поки ж співробітники інституту співпрацюють за віддаленим доступом в режимі он-лайн.

Комментарии закрыты