…Ми наразі не знаємо, чи є там люди. Відомо про 14 пропалих без вісти людей. Чи вони у будівлі, чи в інших місцях — ми зараз не можемо підтвердити чи спростувати цю інформацію. Чекаємо, коли зайде повноцінна бригада рятувальників і буде шукати людей.

В рятувально-пошуковій операції на місті трагічної пожежі в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу беруть участь близько 20 спеціальних служб, і міських, і обласних, і державних. Про це на місці події повідомив речник Одеської облдержадміністрації.

Денис СОКОЛОВ, речник Одеської облдержадміністрації
Зранку було проведене засідання в Одеській обласній державній адміністрації, на якому було вирішено задіяти експертів з Одеської державної академії будівництва та архітектури. Вони приїхали, перевірили будівлю, чи можна туди заходити, чи є ризик завалення стін. Виявилося, що сам каркас міцний і витримає, але перестінки можуть впасти і завдати шкоди рятувальникам. Тоді було вирішено задіяти будівельний кран, причепити до нього спеціальну люльку. І двоє рятувальників вертикально спустилися вниз, вони знімали дерев’яні конструкції, які можуть впасти та заподіяти шкоди. І, зараз, як ми бачимо, вони тільки повернулися. Зараз буде проведена нарада, що буде відбуватися далі. Можливо, туди зайде повноцінна група рятувальників, яка буде шукати людей.

Відомо, що до 11-ої години 5-го грудня пожежні продовжували проливати будівлю для того, щоб не було повторного загоряння. Після цього виявили, що пожежа не поширюється, зробили необхідні заміри — і потім запустили рятувальників.

Денис СОКОЛОВ, речник Одеської облдержадміністрації
Спеціальний рятувально-пошуковий загін, який прибув з Києва, розібрав підходи до будівлі на першому поверсі. Тобто, як тільки буде дана команда, вони одразу увійдуть в будівлю і будуть шукати людей. Поки не має такої команди тому, що це питання безпеки рятувальників. Вирішує голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Федорчак, і він заявляє, що операція продовжується, ніхто не припиняє.

Наразі офіційно відомо лише про одну загиблу дівчину 2003-го року народження. На третю годину дня ще нікого не знайшли із 14-ти зниклих без вісти підчас пожежі. Речник облдержадміністрації Денис Соколов також повідомив про стан постраждалих, які знаходяться в лікарнях.

Денис СОКОЛОВ, речник Одеської облдержадміністрації
Станом на першу половину дня було 29, з них семеро рятувальників. Один з них в дуже важкому стані з негативною динамікою. Лікарі зараз борються за їхнє життя. Всі лікарні повністю забезпечені медикаментами, і ми молимося, щоб лікарям вдалось врятувати людей.

Комментарии закрыты