Представники міської та обласної влади, дипломатичних місій різних держав, науки та мистецтва. 25 вересня відбувся урочистий прийом генерального консульства КНР в Одесі з нагоди 69-ої річниці створення Китайської народної Республіки та 40-річчя проведення політики реформ та відкритості Китаю. Держава стала однією з перших, хто визнав незалежність України, і з того часу залишається стратегічним партнером, відносини з яким за ці роки просунулись набагато вперед.

Чжао Сянжун, генеральний консул КНР в Одесі

Что касается нашего консульского округа — у нас тоже большая территория южной, юго-восточной части Украины — то здесь я  хотела бы сказать, что у нас очень хорошо развивается деловое сотрудничество. Здесь работают крупные китайские компании. Поэтому я считаю, что это очень хороший признак нашего сотрудничества. Это первое. Второе — я хочу сказать о региональном сотрудничестве. У нас имеются уже побратимские отношения между Одесской областью, Николаевской областью, Запорожской областью с китайскими провинциями.

Світлана Шаталова, заступник голови Одеської облдержадміністрації

В грудні минулого року віце-губернатор провінції Цзянсі з делегацією відвідали Одеську область і був підписаний лист про наміри укласти Угоду і Меморандум про співробітництво, який поєднає в собі розвиток інвестицій, залучення, обмін досвідом наших фахівців в певних галузях. Ця провінція, вона є дуже екологічною, а тому я думаю, що буде співпраця з точки зору обміну досвідом в сфері екології.

Відносини між Україною та Китаєм не обмежуються торгівлею. Сьогодні обидві сторони зацікавлені в гуманітарній співпраці — зокрема, делегації обговорюють обмін театральними виставами, а в Одесі все більше студентів обирають для вивчення китайську мову.

Ігор Коваль, ректор ОНУ ім. Мечникова

Я могу сказать, что наш университет очень активно развивает отношения с университетами Китайской Народной Республики. Мы сейчас имеем 6 действующих договоров — в том числе, с университетом Циндао, который является городом-побратимом Одессы. И буквально неделю тому назад я вместе с коллегами из университета, мы возвратились из поездки, которая была подготовлена Генеральным консульством КНР. И мы подписали два еще новых договора с одним из крупнейших университетов Китая — Шанхайским университетом. Очень продвинутый, мощный университет.

Чжао Сянжун, генеральний консул КНР в Одесі

В Одесской области обучается уже более 2 тысяч учеников и студентов, которые обучаются китайскому языку. И кроме того Китайское генеральное консульство с украинской стороной, мы делали много культурных мероприятий: выставки, кинофестивали. Еще китайский национальный Праздник весны в каждому году мы отмечаем в вашем зоопарке.

Каденція пані Сянжун в якості генерального консула добігає кінця. Вона зазначає: особливо їй буде бракувати краси та доброзичливості Одеси, відкритості та гостинності тих, з ким вона працювала останні кілька років.

Комментарии закрыты