«Междуморье от Гданська до Одессы» — под таким названием в Одессе состоялось заседание круглого стола, участниками которого стали государственные деятели, эксперты и специалисты по вопросам международного сотрудничества в различных сферах. Организатор — общественная организация «Балтийско-Черноморская Конфедерация», которая за короткое время своего существования достаточно действенно и активно себя зарекомендовала. Сегодня организация «Балтийско-Черноморская Конфедерация» целью своей деятельности определила формирование платформы для построения межгосударственного объединения — Конфедерации стран Балтийского и Черного морей. Подробнее об этом знают наши корреспонденты
Країни Балтійсько-Чорноморського регіону мають стратегічне значення для Європи, оскільки займають вигідне економіко-географічне положення, саме тому цей простір завжди викликав геополітичну зацікавленість у сильних держав-сусідів — про це говорять представники громадської організації «Балтійсько-Чорноморська Конфедерація». Сама організація зареєстрована була в лютому 2015-го, втім заявила про себе ще з початку війни на сході і займалася волонтерством, зокрема, — підтримкою і оснащенням підрозділів збройних сил України. Сьогодні представництво громадської організації існує в 15-ти регіонах України.
Вадим Марюхнич, глава ОО «Балтийско-Черноморская Конфедерация»
После инаугурации президента Польши Анджея Дуды, он непосредственно заявил о том, что нам необходимо объединяться в блок стран от Балтийского до Черного и Адриатического морей. Даля Грибаускайте поддерживает Украину и выступает за мир и стабильность в нашей стране. Ведутся постоянные переговоры по этой проблематике и я считаю, что в краткосрочной перспективе мы победим.
Себастьян Загдански, атташе Генконсульства Республики Польша в Одессе
Идея Междуморья вполне осуществима и очень нужна как нам напомнили события на Украине. Я убежден в том, что в ближайшее время нам следует очередных шагов польского правительства в этом направлении. Но пока я очень рад за такие инициативы как этот круглый стол, который, надеюсь поможет нам в ближайшее время воплотить в жизнь эту идею.
Метою круглого столу під назвою «Міжмор’я: від Гданська до Одеси» стало обговорення актуальних проблем, які постали перед міжнародною спільнотою у зв’язку з агресією Росії. Зокрема, обговорювалися питання безпеки та оборони країн Балтійсько-Чорноморського регіону, міжнародна співпраця у сферах економіки, фінансів, соціальної політики, створення міжнародних транзитних транспортних сполучень в регіоні Міжмор’я.
Виталий Мартынюк, аналитик
Російська економіка як на голці сидить на поставках енергоресурсів. Її не цікавить співпраця між країнами Балтійсько-Чорноморського регіону, навпаки, вона зацікавлена в роз’єднанні цього регіону. Тому, що хоче утримувати тут свій вплив і реалізовувати свої інтереси.
Витольд Михаловски, главный редактор журнала «Трубопроводы»
Ми мали дуже різний досвід стосунків з Росією і повинні пам’ятати одне — ніколи не можна відпускати ситуацію, потрібно боротися. Росія повинна зрозуміти, що будь-які ресурси є надбанням народу. І газ, і нафта, які вони качають у своїй колонії — в Сибірі, йдуть транзитом через Україну, Польщу та інші держави. Окрім того, що Росія повинна добре платити за транзит, то великим питанням є ще й те, що Росія не може насильно диктувати ціни на нафту і газ. Ми живемо в світі ринкової економіки, і якщо ми є споживачами, то ціну має формувати ринок.
Ідея створення Балтійсько-Чорноморського Союзу не нова, втім, реалізувати її не вдавалося. В світлі сьогоднішніх подій ідея знову набула актуальності, адже навіть в реалізації глобальних проектів, про які сьогодні заявляє світ, Україна і Одеса можуть зайняти гідне місце — впевнений голова громадської організації «Інститут стратегічних досліджень і прогнозування трансатлантичних процесів» — Олександр Захарія.
Александр Захария, журналист
Но для этого нужно решать те проблемы, с которыми нам сегодня приходится сталкиваться. Это проблема инфраструктуры, дорог, внедрения и достижения научно-технического прогресса, создание рабочих мест. Польше удалось это сделать, странам Прибалтики удалось это сделать, Украина пока что пробуксовывает в своих решениях. желаний много, инициаторов много, но результат пока в силу известных обстоятельств не очень большой. падает экономика, мы падаем, но есть надежда на то, что объединившись с этими странами Балтийско-Черноморской конфедерации у нас появится шанс.
Сьогодні Україні необхідно потурбуватися про надійних партнерів та союзників у питаннях безпеки, оборони, економіки та зовнішньої політики — впевнені представники організації «Балтійсько-Чорноморська Конфедерація». Для визначення напрямків своєї діяльності громадська організація залучає та співпрацює з найдосвідченішими експертами з Польщі та різних регіонів України