Марія Варна, кореспондент 

В чистий четвер і напередодні всесвітнього дня здоров’я, курорт Куяльник вирішив нагадати всім одеситам, що саме в нашому місті знаходиться здравниця, якій майже 2 століття. Курорт Куяльник і санаторій імені Пирогова продовжують свою діяльність, оновлюють обладнання і роблять все можливе, щоб зробити лікування тут популярним і доступним. 

Лікувальний басейн з ропою і сила знаменитих грязей. В Санаторії імені Пирогова на курорті Куяльник 5 квітня під гаслом «Чистий четвер по-одеські» провели екскурсію для ЗМІ і показали, як готуються до відкриття літнього сезону. Ще на рубежі 19-20 століть, всі дачі курорту могли вмістити до 7 тисяч осіб, сюди їхали з Європи і усієї Російської імперії. В радянські часи курорт був на піку популярності, тут навіть встановили три додаткові комплекси, на 3 тисячі осіб. Нажаль, зараз одна велика будівля пустує, а всього на Куяльник літом приїжджає максимум 2 тисячі людей.

Сьогодні ж курорт розвивається і намагається повернути собі колишню славу. За свої власні кошти санаторій імені Пирогова закуповує нове обладнання і прагне відповідати європейським стандартам. Так, в цьому році в Поліклініці при санаторії повністю оновили зал реабілітаційної терапії. Спинальні пацієнти або люди, які не можуть ворушити жодною кінцівкою, отримали надію на поліпшення саме завдяки цим тренажерам.

Олена Кутазова, головлікар санаторію ім. Пирогова  

К нам обращается очень широкий спектр пациентов. Начиная от людей, которые хотят вообще оздоровиться, то к чему мы призываем пациентов, то, что не надо ждать заболевания. Необходимо, даже просто заниматься профилактикой. Заканчивая спинальными больными, которые имеют травмы позвоночника, различных его отделов и которые находятся на инвалидных колясках. До шейников у которых не работают ни руки, ни ноги. Это европейское оборудование из Германии, из Швейцарии и Польши, которое прошло европейскую сертификацию. Наши специалисты-реабилитологи прошли обучение в Европе 

Максим Кирилов, пацієнт

Здравница, лечебница, она очень важна для людей, которые передвигаются на колясках. Тут проводится лечебная физкультура, массажи, что немаловажно для людей, которые находятся в таком состоянии. Потому что зачастую такие люди проводят всё своё время в замкнутом пространстве, не у всех есть возможность выйти на улицу.

Кінезотерапия, відновлення руху, реабілітаційна клітка і силові заняття — фахівці Куяльнику кажуть, що такого центру немає навіть в Києві. Також, серед популярних процедур в санаторії можна виділити витягування в рапі. Його прописують пацієнтам з грижами, хворобами суглобів і хребта. Витягування в рапі сприяє повному розслабленню м’язів, а в деяких випадках допомагає уникнути операції. Запрацювала в Куяльнику і Соляна печера — всього пів години в цій кімнаті полегшують стан людей, що страждають респіраторними захворюваннями або просто хочуть оздоровитися.

Інна Піщанська, працівниця Соляної печери

Это всё что касается аллергии, дыхательные пути, бронхи, бронхиальная астма, для профилактики. Мы людей усаживаем, полулежа-полусидя и, они расслабляются, пол часика дышат. Чем больше расслабляешься, тем больше эффекта. Так, чтобы мышцы тоже расслабились.

В кінці березня в першому корпусі санаторію запрацювала клініка геріатричної та паліативної медицини «Дім». Основний профіль — цілодобовий догляд за людьми похилого віку. У комфортабельних умовах тут може розміститися до 60 осіб, які отримають повний пансіон і профільне лікування.

Гліб Поповський, відділ маркетингу клініки «Дім»

Гериатрия — это область медицины, которая занимается возрастными болезнями. У нас в рамках нашего центра представлены медицинские специалисты по направлениям, таким как кардиология, психиатрия, неврология, травматология, ортопедия.

Армен Петросян, головлікар клініки «Дім»

В принципе, планировалось открытие этого отделения, этой клиники с целью оказания помощи нашим пожилым людям, не только пожилым людям. Людям, которые длительно нуждаются в стационарном режиме, в постельном режиме, либо в полупостельном режиме и самое главное, которые нуждаются в уходе. В общем, такое отделение в принципе первое будет на юге Украины, лицензированное министерством здравоохранения. 

Адміністрація санаторію бореться за транспорт і нові маршрути, щоб добиратися сюди було зручніше, планує реставрувати царські грязьові лікарні, оновлювати інфраструктуру та просувати лікування на курорті серед одеситів. Куяльник — це перш за все курорт з традиціями та історією. Тому, основне завдання — зберегти і відновити те, що 185 років тому побудували на березі Куяльницького лиману.

Комментарии закрыты