У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Щорічно в цей день у багатьох країнах світу проводяться інформаційно-просвітницькі акції для підвищення рівня поінформованості громадян щодо проблеми торгівлі людьми. В Одеській області Всеукраїнську акцію «Лабіринт можливостей» було організовано Департаментом соціальної та сімейної політики обласної державної адміністрації, у співпраці з Громадським Рухом «Віра, Надія, Любов» та за підтримки  Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

В Одесі до Всесвітнього дня боротьби торгівлею людьми влаштували акцію «Лабіринт можливостей». Щоб дізнатися, хто ж може стати «живим товаром», організатори звели картонний лабіринт, і кожен, хто його проходив, мав відповісти на запитання. Найчастіше у пастку стати жертвою трудового рабства, потрапляють люди, які намагаються влаштуватися на роботу за кордоном. Для того, аби цього не сталося, перш за все, треба перевіряти, чи має ліцензію фірма-роботодавець, що можна зробити на сайті Міністерства соціальної політики України.

Тетяна Семікоп, голова Громадського Руху «Віра, Надія, Любов»

Акция носит такой общенациональный характер, и называется он «Лабиринт возможностей». И цель наверное самая главная — это проинформировать одесситов о тех возможных рисках, с которыми они могут столкнуться в случае принятия решения выезда за границу для трудоустройства. Либо просто для отдыха, то есть люди должны быть вооружены знаниями, как себя вести, что нужно с собой взять.

Анкетування проводили волонтери. Вони з’ясовували, чи знають люди, як не стати жертвою умовного роботодавця, і що для цього треба робити. У разі вдалого проходження лабіринту учасники отримали символічні подарунки – повітряні кульки та браслети. Акція має на меті поінформувати громадян про небезпеку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, коли вони погоджуються на сумнівні вакансії та надто привабливі умови праці.

Тетяна Дементьєва, начальник управління соціального захисту ОДА

Сама цель акции — это более широко информировать население о такой акции об этом дне, о дне противодействию торговли людьми, о рисках, которые могут происходить с людьми в процессе трудоустройства, как на территории Украины так и за границей.

Як зазначають учасники акції, вирішили пройти лабіринтом, аби перевірити себе, адже наразі ця проблема є дуже актуальною.

Это очень актуальная проблема и хорошо, что она подымается. Ее не только в Одессе, а по всему миру. Это правильная акция. Она актуальная и слава богу, что так все происходит, что люди мыслят, что люди думают об этом. Они к этому относятся не только с сочувствием, но с пониманием.

Это очень актуально и к сожалению, это актуально даже не переезжая границу, даже у нас в области у нас это происходило вот буквально недавно. Да, я думаю, что впринципе есть много людей, кто хочет пройти, я думаю, что это познавательно хотя бы чтобы себя проверить, вот зачем я проходила.

За даними дослідження, проведеного на замовлення Міжнародної організації з міграції, з 1991 року понад 160 000 українців стали жертвами торгівлі людьми, що робить Україну однією з основних країн,  постраждалих від сучасного рабства в Європі. Минулого року Міністерство соціальної політики виявило 49 постраждалих. А отже ця проблема на сьогодні є досить актуальною і потребує негайного вирішення.

Комментарии закрыты