Міжнародна наукова конференція, присвячена 150-річчю Ботанічного саду імені академіка Липського відкрилась в одеському Будинку Вчених. Сьогодні складно повірити, що ще півтора століття тому в посушливій ​​Одесі майже не було дерев, сховатися від пекучого сонця було просто ніде. У 1867 році тоді на базі Новоросійського, а сьогодні Одеського національного університету імені Мечникова був відкритий Ботанічний сад, який сьогодні вже налічує сотні видів, тисячі унікальних колекцій. Однак те, як розквітає ботанічний сад в будь-якому місті завжди залежить від копіткої праці його працівників. Тому, 19 вересня в Одесі зібралися представники садів з усієї України та ближнього зарубіжжя. На порядку денному стоїть тема яка хвилює ботаніків всього світу — як зберегти сади і парки в умовах змін клімату і в нашому урбанізованому середовищі?

Олександр Слюсаренко, директор Ботанічного саду ім. В. І. Липського

Чем больше автомобилей, тем больше загазованность воздуха. Чем больше предприятий, тем больше загазованность воздуха. Естественно, фитоценозы, то есть растения, не всегда выдерживают. И вот наша задача как ботаников ввести в зеленые насаждения города те растения, которые устойчивы к этим факторам сегодня. И тем самым повысить устойчивость и стабильность зеленой зоны города. Не важная задача? По-моему, важнее задачи нет.

У центрі міста Одеси взагалі не так вже й багато відкритих зелених зон, тому Ботанічний сад, який займає 16 гектарів — особлива гордість для одеситів, вчених і звичайно ж студентів університету імені Мечникова, які проходять тут практику. До речі, є хороша новина для абітурієнтів 2018 року — тепер в Одесі можна буде вчитися такій оригінальній спеціальності, як ландшафтний дизайнер.

Ігор Коваль, ректор ОНУ ім. І. І. Мечникова

Мы завершили подготовку лицензирования новой специальности, мы очень надеемся что в следующем году летом во время вступительной кампании мы сможем принимать по новой специальности, которой в Одессе и на Юге, как мне кажется никто не готовит. Это садово-парковое хозяйство. То есть ландшафтный дизайн, содержание таких территорий как ботанический сад.

Ботанічний сад — це завжди дуже великі кошти, потрібно підтримувати клімат-контроль, враховувати як зростаючі поруч висотки можуть впливати на життя рослин. На щастя, одеському ботанічному саду допомагають меценати, волонтери і міська влада — надалі зелену зону навіть сподіваються розширити до моря.

Ігор Коваль, ректор ОНУ ім. І. І. Мечникова

Я надеюсь что удастся эти вопросы решить с городским советом и выйти с территории ботанического сада, если вы знаете хорошо прибрежную зону, примыкающей уже к пляжной зоне рядом с территорией ботанического сада.

Тому, одеситам слід сподіватись що чим більшою ставатиме Одеса — тим більше тут буде з’являтися і розквітати нових рослин.

Комментарии закрыты