Сьогодні в Одесі проживають більше двох з половиною тисяч громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Протягом багатьох років з міського бюджету спрямовуються кошти для надання одноразової матеріальної допомоги та допомоги на оздоровлення постраждалим внаслідок катастрофи на ЧАЕС. Для підтримки даної категорії в 2017 році передбачається близько одного мільйона трьохсот тисяч гривень. Не менше важливим є питання організації медичної допомоги. Так, в нашому місті з 2011 року на базі міської поліклініки №6 працює Центр диспансеризації та психосоматичної реабілітації осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС . Для роботи Центру забезпечені необхідні штати лікарів і медичних сестер, а також психолог, який проводить сеанси індивідуальної та групової психологічної реабілітації.
Людмила Антипова, головний лікар КУ «Міська поліклініка №6»
Каждый вторник с 8 до 12 50 человек-ликвидаторов приходят, поликлиника работает только на этот контингент населения, мы делаем всю необходимую диагностику, затем они осматриваются, дается рекомендация, оформляется определенный паспорт здоровья, куда входит много всевозможных документов, паспорт индивидуальной реабилитации, который из года в год наполняется и мы смотрим за нашими пациентами. Практически здоровых людей нет и это понятно, они закрыли собой этот реактор, собой и своим здоровьем, они стали между этих реактором и нами, для того, чтобы у нас была менее проблемная жизнь.
Трагедія на ЧАЕС завдала нищівних втрат і збитків, тож навіть те, що робить для учасників ліквідації аварії влада — не здатне вирішити всі проблеми цих людей.
Володимир Король, голова Приморської організації «Союз Чорнобиль»
Я бы хотел сказать от имени чернобыльцев спасибо, что существует такой центр, где мы проходим диспансеризацию так, что больной, ликвидатор, знает что у него за болезнь и как и где ее лечить. Но здесь еще один вопрос возникает — давая рекомендации на лечение, контроль ведь 6-я поликлиника не ведет о том, как будет лечиться дальше чернобылец, они просто дают рекомендации лечащим врачам, а те дают направление…И есть чернобыльцы, которые просто отказываются лечиться и не говорят почему, в частных разговорах они признаются — у нас нет денег…