Міська влада спільно з контролюючими органами та підприємцями плідно співпрацюють з питань оподаткування. Результатом такої співпраці стало довгоочікуване зниження податку на підприємництво з 20% до 10%. Варто відзначити, що дане рішення було прийнято на сесії міськради ще 8 лютого цього року, однак певний час ставка залишалася старою з деяких організаційних причин. На останній сесії міської ради вже всі законодавчі моменти були врегульовані і відтепер підприємці платять податок за зниженою ставкою — на 50% менше. Самі представники бізнесу кажуть, що на сьогоднішній день видно дуже велике бажання керівництва міста йти на зустріч у цих питаннях. Особливо, з огляду на те що ставку податків встановлюють саме місцеві ради.

Борис Емельдеш, президент Всеукраїнської Асоціації підприємців

Раньше мы не замечали чтобы власть…что налоговая, что городской совет, чтобы как-то прислушивались к мнению громады, к мнению общественных организаций. Мы, как организация, которая представляет интересы предпринимателей, начали свою деятельность с каких-то протестных движений. Первоначально нас никто  постоянно мы бастовали, постоянно у нас были какие-то конфликты с всевозможными властями. На сегодняшний день мы видим очень большое желание, что руководства ДФС, что руководство области, что руководства города — нам идут навстречу.

Юрій Мамай, нач. упр. податків і зборів з фізичних осіб ДФС

С целью урегулирования вопроса, который возник в связи с применением ставки после 1 решения горсовета от 8 февраля…была коллизия, не было понятно с какого времени применять эту ставку. Совместно было инициировано соответствующее письмо, которое было направлено в 22 июня в Одесский городской совет относительно пересмотрения решения от 8 февраля. И уже четкое определение рамок, в которых должны находиться предприниматели. Итак, что есть говорить о ставках единого налога, который действует сейчас. Для 1-й группы плательщиков единого налога они составляют 10% от размера прожиточного минимума, то есть — 160 гривен. Для 2-й группы плательщика налога — 10 % от размера минимальной заработной платы, то есть — 320 гривен.

Для розуміння серед підприємців, Одеської Фіскальної Службою було ініційовано проведення зустрічей на ринках — пояснень і консультацій. Також, діє мобільний сервісний центр, який переїжджає з місця на місце за запитом підприємців, і додаток для найманих робітників — «Legal Work». Програму можна завантажити через Play Market або App Store і в разі чого швидко подати скаргу на свого роботодавця, яка потім буде розглянута.

 

Комментарии закрыты